مراسم گرامیداشت شهید صیاد شیرازی در دانشگاه هوایی شهید ستاری
مراسم گرامیداشت شهید صیاد شیرازی

امیر سرتیپ دوم خلبان رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیست و سومین سالگرد شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی در جمع فرماندهان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه هوایی با بیان اینکه سخن گفتن در مورد ابعاد شخصیت و اندیشه‌های تابناک شهید صیاد این الگوی فرمانده ماندگار قرن بیستم، کاری بس دشوار است. به همین دلیل دست‌یابی به افق اندیشه‌های این شخصیت عظیم برای اندیشمندان اگر غیر ممکن نباشد، آسان نیز نخواهد بود.
فرمانده دانشگاه هوایی با بیان اینکه تا به حال مقالات و کتاب‌های بسیاری در این زمینه نوشته شده است، در معرفی شخصیت کامل آن رادمرد بزرگ اسلام به پایان راه نرسیده ایم، بلکه هنوز برای شناخت کامل هویت آن شخصیت فرزانه، راهی دراز در پیش داریم امیر سرافراز ارتش اسلام و سرباز صادق و فداكار دين مومن و پارسا و پرهيزكار پاک نهاد مصمم و شجاع بوده و جبهه های دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و از خودگذشتگی او حفظ كرده است . و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسمات مختلف با تجلیل از اخلاص، صفا و فداکاری سپهبد شهید صیاد شیرازی تأکید داشته اند:
این شهید سعید، تمامی سالهای بعد از انقلاب را در خدمت به اسلام سپری کرد و براستی هیچ پاداشی جز شهادت نمی‌توانست اینهمه ایثار و مجاهدت را جبران کند. امیر سرتیپ دوم رودباری در بخش دیگری از سخنان خود با خطاب به دانشجویان حاضر بی شک شهید صیاد شیرازی را می توان به عنوان یک الگو در زندگی برای رسیدن به موفقیت در نظر گرفت براساس تحقیقات روانشناسان هرکس در زندگی از الگوهایی که دیگران استفاده کرده اند و موفق شده اند، همان الگورا رعایت نمایید قطعا موفق خواهد شد حتی براساس تحقیقات روانشناسان اگر ادای آدمای موفق را هم در بیارم بعد از مدتی در رفتار ما و موفقیت ما اثر گذار می باشد. فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری اضافه کرد که یادداشتها و دستنوشته های باقیمانده از شهید صیاد از برنامه ریزی های روزانه وی برای زندگی فردی و سازمانی حکایت می کند. مدل برنامه ریزی ای که بسیار دقیق بوده و دقیقه های زندگی روزانه را در کنترل خود دارد؛ کاملاً منطبق با آموزشهای نظامی فراگرفته شده در دانشکده افسری (برنامه سین) که تا پایان عمر شهید استمرار داشته است.

امیر رودباری فرمانده دانشگاه هوایی با بیان اینکه پرورش عزت نفس عمیق ترین نیازی که هرکس دارد، نیاز به عزت نفس، یعنی احساس مهم و ارزشمند و مفید بودن است.
عزت نفس شما مهم ترین بخش شخصیت تان است.
شاید بهترین تعریف عزت نفس این باشد که چقدر به خودتان احترام می گذارید.
کسانی که عزت نفس کافی دارند احساس بسیار عالی در مورد خودشان و زندگی شان دارند.
در واقع عزت نفس شما محک سلامت روانی تان است.
یکی از راه های افزایش عزت نفس کسب تجارب موفق در زندگی است. بی شک
شهید علی صیاد شیرازی در قهقهه مستانه اش و در شادی وصولش “عند ربهم یرزقون” اند و از نفوس مطمئنه ای است که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگاراست.
براین اساس است که رهبر فرزانه می فرمایند دلم برای صیادم تنگ شده
روحشان شاد ، یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد ( إن شاءالله )

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده