مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی
در قطعه شهدای بهشت زهرا (س)؛

در قطعه شهدای بهشت زهرا (س)؛

مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالگرد شهادت امیر ارتش اسلام، سپهبد شهید علی صیاد شیرازی صبح امروز در قطعه 29 بهشت زهرا (س) و در جوار مزار پاک این شهید والامقام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ اسدالله حیدری معاون هماهنگ کننده هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در این مراسم گفت: شهید صیاد شیرازی همواره خود را مدیون انقلاب اسلامی می دانست و تاکید داشت تا وقتی خود را مدیون انقلاب بدانیم در صراط مستقیم هستیم.

وی اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی در ابتدای هر جلسه‌ای به خداوند توکل می‌کردند و از خداوند می خواستند تا با صدق کامل وارد شوند و با صدق کامل خارج شوند و همواره آیه 80 سوره اسراء” وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا” را سرلوحه کار خود قرار داده بودند.

امیر حیدری ادامه داد: کلام دوم شهید صیاد دعا برای سلامتی امام زمان (عج) بود. این شهید در برابر کفار صلابت داشت و در مقابل دوستان متواضعانه و با رفعت بود. وی همواره اطاعت از رهبری را واجب می دانست و بر این موضوع بسیار تاکید داشت.

وی همچنین گفت: شهید صیاد به برگزاری نماز جماعت حتی با دو نفر تاکید داشت و هر سنگر را یک نمازخانه می دانست. وی همواره تاکید داشت که نگویید ارتش و سپاه دو لشکر الهی بلکه بگویید ارتش و سپاه یک لشکر الهی هستند که برای مقابله با دشمنان همواره یدی واحدند.

مهدی صیاد شیرازی، فرزند سپهبد شهید صیاد شیرازی نیز طی سخنانی در این مراسم، دینداری، ولایت‌مداری، تعهد، تلاشگری، عملگرایی، خدمت به مردم و اخلاص را از جمله صفات بارز این شهید بزرگوار عنوان کرد.

در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ محمد محمودی، معاون اجرایی ارتش، امیر سرتیپ دوم محمدرضا فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش، حجت الاسلام والمسلمین احمد دهدار، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ارتش، خانواده و جمعی از همرزمان آن شهید والامقام برگزار شد، کارکنان نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران با نثار گل به مقام شامخ این شهید بزرگوار ادای احترام کردند

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده