اهدای نشان فداکاری به شهید علی زارع نعمتی
اهدای نشان فداکاری

برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «علی زارع نعمتی» تعلق گرفت.
به گزارش روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «علی زارع نعمتی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.
شهید علی زارع نعمتی در سال 1338 در بخش غرق‌آباد شهرستان ساوه چشم به جهان گشود. پس از  اخذ دیپلم، در سال 1355 وارد ارتش شد و به خیل دریادلان نیروی دریایی پیوست. وی در سال 1356 برای طی دوره‌های دریانوردی به کشور ایتالیا اعزام شد.  در سال 1360 به فرماندهی یکی از ناوچه‏‌های« 65پایی» منصوب شد و در اسکورت کاروان‌های نفت‌کش و کشتی‏‌های تجاری شرکت داشت. سپس به ناو «جوشن» منتقل و به‌عنوان جانشین این ناو به ادامه خدمت در شرایط حساس جنگی پرداخت. اسکورت نفت‌کش‌ها و پدافند از جزایر و بنادر اقداماتی بود که به‌صورت مداوم در طول شبانه‌روز توسط یگان‌های نیروی دریایی ارتش در خلیج‌فارس انجام می‌گرفت.
سرانجام  این شهید والامقام در تاریخ 29 فروردین ماه 1367، در تقابل با ناوگان نیروی دریایی آمریکا پس از انهدام یک فروند بالگرد آمریکایی، و در کنار دیگر همرزمان غیور خود در ناو جوشن مورد اصابت موشک قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.

انتهای مطلب

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده