حضور فرماندهان عالی رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران در آموزش معارف جنگ دانشگاه ستاری
حضور فرماندهان عالی رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

در خلال اجرای دوره معارف جنگ برای دانشجویان دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری نیروی هوایی، چند تن از فرماندهان و مقامات عالی رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران، و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداختند که در ادامه توجه کاربران عزیز را به بخشی از سخنان این مقامات جلب می نماییم.

رئیس هیات معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی:نیروی هوایی ارتش پرچمدار و طلیعه‌دار حضور نیروهای مسلح در انقلاب است

امیر سرتیپ ناصر آراسته در مراسم افتتاحیه بیستمین دوره تئوری معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری با اشاره به نقش نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نیروی هوایی ارتش پرچمدار و طلیعه‌دار حضور نیروهای مسلح در انقلاب و ادامه‌دهنده فرهنگ دوران دفاع مقدس است.
امیر سرتیپ ناصر آراسته رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در آیین افتتاحیه بیستمین دوره تئوری معارف جنگ که در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری برگزار شد، با بیان اينکه نیروی هوایی ارتش پرچمدار و طلیعه دار حضور نیروهای مسلح در انقلاب است، اظهار کرد: نیروی الهی هوایی یکی از ارکان مهم پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که ِدین خود را نسبت به انقلاب ادا کرد. بی‌شک این نیرو یک نیروی ولایی و پیشگام در تمامی حوزه‌های پیشرفت، رشد و ترقی است.
وی تصریح کرد: باید از گذشته درس گرفته و به آینده امیدوار باشیم، اگر از افتخارات گذشته نگوییم آینده‌ای وجود نخواهد داشت. از این رو باید از داستان‌های گذشتگان درس بگیریم چرا که این تجربیات سرمایه زندگی همه انسان‌هاست.
امیر سرتیپ آراسته افزود: در دوران دفاع مقدس ۲ میلیون و ۵۰۰  هزار سرباز و ۲ میلیون ۱۳۰ هزار بسیجی در جبهه‌های حق علیه باطل با دشمن مبارزه می کردند. آنها خالصانه و غیرتمندانه پای باورها و اعتقادات خود ایستادند و حتی مشتی از خاک میهن عزیزمان ایران را به هیچ بیگانه‌ای ندادند.
وی با تاکید بر اينکه دوران دفاع مقدس موجب پیشرفت‌های ايران اسلامي در همه حوزه‌ها شده، ادامه داد: دوران دفاع مقدس  سرشار از ایثار، دلاوری، فداکاری، حماسه، رشادت و  مقاومت بود که فعل توانستن را معنی کرد.  بنابراین ما نباید از این دوران پربرکت غافل شویم چرا که در این دوران مفاهیمی وجود دارد که می‌تواند موجب ارتقا، رشد و پیشرفت شود.
امیر سرتیپ آراسته با اشاره به اینکه دفاع مقدس موجب خودباوری در مردم قهرمان ایران شده است، تاکید کرد: اگر به معارف جنگ نگاه نمی‌کردیم، اکنون موشک نداشتیم. از این رو تلاش می‌کنیم که بتوانیم انسان‌های تاریخ ساز را به این دوره‌ها دعوت کنیم تا  تجربیات و وقایع آن دوران را برای شما عزیزان دانشجو بازگو کنند تا از آن درس بگیرید و تجربه کسب کنید.

امیر سرتیپ حیدری:ولی فقیه در غیاب امام عصر صراط مستقیم است/ خط سرخ شهادت به فراموشی سپرده نخواهد شد

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اينکه خط سرخ شهادت هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد گفت: ولی فقیه صراط مستقیم، عامل نجات ما از درماندگی و موجب تشخیص مسیر درست است.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در دوره تئوری هیات معارف جنگ‌ شهید صیاد شیرازی در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، با بیان اینکه ولی فقیه موجب می‍شود مسیر را به درستی تشخیص دهیم گفت: در غیاب امام عصر(عج) صراط مستقیم، ولی فقیه است.
امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی یک الگوی همیشه جاودان است، افزود: شهید صیاد شیرازی ولایت‌مداری را با گوشت، پوست و خون خود لمس کرده بود و سرباز واقعی ولایت فقیه بود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ملت قهرمان ایران، بار دیگر حماسه آفریدند و ولایت محوری و ولایت مدار بودن خود را به منصه ظهور رساندند.
امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه باید یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم، تصریح کرد: دست اندرکاران برگزاری دوره‍های هیات معارف جنگ اهتمام دارند تا خط سرخ شهادت نسل به نسل  الگو شده و هرگز به فراموشی سپرده نشود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: دوران دفاع مقدس گنجینه بزرگی است که هر چقدر برداشت کنیم به آن گنجینه افزوده و هرگز فراموش نخواهد شد.
امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اينکه ارتش جمهوری اسلامی ايران در دوران دفاع مقدس جانانه در مقابل دشمن افسار گسیخته جانانه ایستادگی کرد، گفت: ارتش در دوران دفاع مقدس دشمن بعثی را متوقف کرد و با کاستی‍های موجود تمام نیروی‍های مردمی شناسایی شده در کشور توسط کادر نظامی نیروی زمینی و هوایی ارتش آموزش داده شده و مسلح شدند.
امیر سرتیپ حیدری خطاب به دانشجویان حاضر در دوره هیات معارف جنگ گفت: جنگ امروز  تنها با سلاح به پیروزی نمی‌رسد. جنگ یک علم است که انسان‌های عالم بهره‍مند از هنر  فرماندهی با در اختیار  داشتن علم جنگ و تجهیزات به روز شده می‍توانند جنگ را به پیروزی برسانند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: نیروی هوایی قهرمان ما در دوران دفاع مقدس به دشمن فهماند که یک نیروی الهی است و دشمن را سر جای خود نشاند و در دریا نیروی دریایی ارتش ایران، نیروی دریایی صدام ملعون را از رده خارج کرد.
امیر سرتیپ حیدری با تاکید بر اینکه ارتش نقش بسیار پررنگی در دوران دفاع مقدس ایفا کرد، گفت: در دوران دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش در تمامی عملیات‍ها با قدرت حضور داشت و پس از جنگ تحمیلی، نیروی زمینی در پاکسازی اراضی مین گذاری شده نیز  به یاری ملت شتافت.
فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: نیروی زمینی ارتش  از سال ۷۵ تا ۸۱ یک نبرد نفس‍گیر مظلومانه با منافقین و ضد‍انقلاب در مرزهای جنوب غرب و غرب کشور داشت و همچون دفاع مقدس در مرز مستقر شدیم و به مبارزه با منافقین پرداختیم که در هیچ کتابی آورده نشده است.
امیر سرتیپ حیدری با اشاره به  تجهیزات و تسلیحات نیروی زمینی ارتش گفت: ۴ ویژگی برای تجهیزات نیروی زمینی ارتش تعریف کردیم و امروز سرمایه گذاری ما بر روی سلاح های دور زن، نقطه زن، دارای قابلیت اتوماسیون و هوشمند بودن است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تشکیل یگان موشکی در نیروی زمینی خاطر نشان کرد: منابعی را به‍وجود آوردیم تا بتوانیم تجهیزات نیروی زمینی را تغییر دهیم و تجهیزات متناسب با نیروی واکنش سریع را جایگزین کنیم.
امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه در ۴۵ نقطه کشور در حال احداث منازل سازمانی و پادگان‍های جدید هستیم، یادآور شد: در دیداری که با فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) داشتم ایشان از  اقدامات نیروی زمینی ارتش به طور کامل رضایت داشتند و این به عنوان برگ زرین ولایت مداری برای نیروهای ما در ارتش است

 

امیر دریادار ایرانی:ایستادگی ملت ایران موجب اقتدار کشور شده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ایستادگی ملت ایران در بیش از 4 دهه از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، موجب اقتدار کشور شده است.
امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوره تئوری معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی که در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری  نیروی هوایی ارتش برگزار شد، ضمن تبریک روز نیروی هوایی ارتش، با بیان اينکه دوران دفاع مقدس موجب رشد و بالندگی ایران اسلامی در تمامی عرصه‌ها شده است، گفت: امام راحل با یک مدیریت جامع و هدایت به موقع موجب پیروزی تاریخ‌ساز انقلاب شکوهمند اسلامی شدند و پس از آن هم دوران دفاع مقدس را با وجود تمامی سختی‌ها با افتخار پشت سر گذاشتیم .
وی با بیان اينکه ایستادگی ملت ایران در طول انقلاب اسلامی موجب اقتدار کشور شده است تصریح کرد: هرگاه ایرانی‌ها از هوش و استعداد خود در کارها بهره بردند در دنیا سرآمد بودند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اينکه نیروی دریایی همواره در کنار نیروی هوایی ارتش توانسته عملیات‌های زیادی را به خوبی مدیریت کند و به سرانجام برساند، خطاب به دانشجویان گفت: مطمئن باشید دشمن خیلی حقیر است و در برابر شما هیچ حرفی برای گفتن ندارد. شما دانشجویان عزیز باید دانش و علوم و فنون روز را به خوبی فرا بگیرید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش:بدون دفاع مقدس ایران از جایگاه فعلی برخوردار نبود

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی در مراسم افتتاحیه بیستمین دوره تئوری معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری با اشاره به اهمیت دفاع مقدس ، اظهار کرد: اگر 8 سال دفاع مقدس نبود، قطعا ایران از جایگاهی که هم اکنون از آن برخوردار است بی بهره می ماند.
امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم افتتاحیه بیستمین دوره تئوری معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر  با تاکید بر اینکه باید از دوران دفاع مقدس درس بگیریم گفت: همه نسل ها در کشورمان باید دوران دفاع مقدس را به خوبی درک کنند چرا که اگر این دوران نبود این چنین در همه حوزه ها پیشرفت نمی کردیم و قطعا ایران بدون دوران دفاع مقدس از جایگاهی که هم اکنون از آن برخوردار است بی بهره می ماند.
وی با تاکید بر لزوم ارتقای توان رزم خاطر نشان کرد: ما باید همواره در تلاش باشیم تا به یاری خداوند بتوانیم توان رزم خود را ارتقا بخشیم و بتوانیم در مقابل هر نوع تهدید در هر سطحی بایستیم و این را در نظر بگیریم که در کجا قرار داشتیم و به کجا باید برسیم‌.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش افسری نیاز دارد که دارای ایمان و تخصص قوی باشد، خطاب به دانشجویان اظهار کرد: شما عزیزان شغل مقدسی را انتخاب کردید و مسئولیت سنگینی دارید لیکن خدمت در نیروی هوایی ارتش علاوه بر تخصص نیاز به باوری انقلابی و روحی ولایی دارد که بی شک این موارد در شما عزیزان یافت می شود.
امیر سرتیپ واحدی با اشاره به اينکه در این دوره ها با دل و جان شرکت کنید،  افزود: شما دانشجویان باید تمام وجودتان در این کلاس ها باشد و به تمامی نکات توجه کنید و از تجربیات پیشکسوتان به خوبی استفاده کنید و هیچگاه در زندگی خود فرصت‌های طلایی را از دست ندهید.
وی عنوان کرد: باید تک تک شما عزیزان، استاد معارف جنگ شوید تا به همه مردم یادآوری کنید که در دوران دفاع مقدس چه گذشت و چه شجاعت‌هایی صورت گرفت که این چنین در آرامش به سر می بریم.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به منویات مقام معظم رهبری بر اهمیت به جوانان و خودباوری افزود: در تمامی سخنان گوهر بار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جمله خودباوری و اعتماد به جوانان مشهود است و این نشان از باور ایشان نسبت به جوانان است از این رو وظیفه ما در مقابل چنین بینشی سعی و تلاش مضاعف در ساخت ایرانی قدرتمندتر بر پایه مفاهیم انقلاب اسلامی ایران است.
امیر سرتیپ واحدی در پایان خطاب به جوانان گفت: شما عزیزان باید بدانید قهرمانان ما در دوران دفاع مقدس چه کارهایی انجام دادند که این چنین  نورانیت این دوران در دل ها ماندگار شده است و قدر خود را بدانید و در جهت ارتقای توان خود در تمامی حوزه های تخصصی و تقویت باور های دینی خود بکوشید.

 

سردار شکارچی:انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت الهی است/ دشمن به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت الهی است، گفت: تحریم اقتصادی و تحریم تامین امکانات نظامی و دفاعی علیه ایران شکل گرفته و دشمنان برای براندازی نظام مقدس انقلاب اسلامی بسیج شدند.
سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با حضور در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهیدستاری در جمع فرماندهان و دانشجویان اظهار کرد: انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین نعمت الهی در عصر ما است و شکر این نعمت، همه نعمت‍ها را بر ما افزون خواهد کرد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ادامه داد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به سربلندی، عزت و افتخار در منطقه و جهان رسیده به برکت خون شهدا و رهبری هوشمندانه و الهی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  بوده است.
سردار شکارچی خطاب به دانشجویان دوره معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در دانشگاه هوایی شهید ستاری گفت: شما دانشجویان همچون ستارگان درخشان انتخاب شده‍اید تا جهادگر فی سبیل الله باشید.
وی اضافه کرد: شما دانشجویان نیروی الهی هوایی سرباز نائب امام زمان (عج) هستید و این نعمت بسیار بزرگی است تا در یک ارتش انقلابی و ولایی از انقلاب و دستاوردهای آن دفاع  و زمینه ظهور امام عصر (عج )را فراهم کنید.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دفاع مقدس یک نعمت بی‍بدیل برای استحکام بخشی برای اقتدار آفرینی و انقلاب اسلامی است، افزود: جنگ به خودی خود چیز خوبی نیست و خسارات زیادی بر يک جامعه به بار می‍آورد اما دفاع در هر جای عالم اتفاق بیفتد خوب است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است، یادآور شد: تحریم اقتصادی و تحریم تامین امکانات نظامی و دفاعی علیه ایران شکل گرفته و دشمنان برای براندازی نظام مقدس انقلاب اسلامی بسیج شدند.
وی با بیان اینکه هر لحظه دوران دفاع مقدس برای ما عاشورا بود،گفت: بزرگترین، والاترین، گسترده‍ترین و عمیق‍ترین نعمت الهی در دنیای ما انقلاب اسلامی است.
سردار شکارچی با بیان اینکه شهدا همیشه زنده هستند و شما جوانان، فرماندهان آینده این ارتش مکتبی خواهید بود، خاطر نشان کرد: حفظ انقلاب، نظام مقدس، دفاع از حریم ولایت، قرآن، مکتب علوی و عاشورایی وظیفه همگانی است و شما دانشجویان مسئولیت سنگینی دارید و امیدواریم همچون شهدای عزیزمان عاقبت بخیر شوید.

انتهای مطلب

منبع: پرتال اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده