اختتامیه دوره معارف جنگ در دانشگاه افسری امام علی (ع)
دوره معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که در روز20/10/1400 آغاز گردیده بود، در روز 30/10/1400 با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ به پایان رسید.

. در این جلسه، دانشجویان  سوالات خود را با اساتید منتخب ازجمله امیر سرتیپ اسدالله حیدری؛ معاون هماهنگ کننده هیئت معارف جنگ مطرح و پاسخ های لازم را دریافت کردند.

همچنین امیر سرتیپ هادیان؛ جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع دانشجویان دانشگاه امام علی(ع) گفت: دوره‌های هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، در واقع تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های مقدس آن بزرگواران است
وی با تاکید بر فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در ارتش، گفت: فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و عشق به شهادت، در ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر نیروهای مسلح کشور، باعث شد معادلات  در هشت سال دفاع مقدس و در حال حاضر طور دیگری رقم بخورد.
وی افزود: امروز هویت و شناسنامه نیروهای مسلح و ملت غیور ما، خون مطهر شهداست و ما باید به عنوان وارثان این میراث گران‌بها، از آن مراقبت و پاسداری کنیم
جانشین فرمانده نیروی هوایی  در ادامه با اشاره به برکات دوره‌های هیئت معارف جنگ اظهار داشت: دوره‌های هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، در واقع تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های مقدس آن بزرگواران است.
امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان، خاطر نشان کرد: افسران ولایت‌مدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، در کنار مسائل نظامی، نیاز است که به مسائل اعتقادی، دینی و علمی روز هم مسلط باشند که امروزه به برکت انقلاب اسلامی، در دانشگاه افسری آجا، توجه ویژه‌ای به این مهم شده است.
ایشان، به نقش نیروی هوایی ارتش در تثبیت نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نیروی  هوایی الهی ارتش، نقش مهمی در تثبیت انقلاب اسلامی داشت. نیروی هوایی ارتش از همان روزهای ابتدایی جنگ حضور بسیار موثری داشت و بعد از جنگ تحمیلی در سخت‌ترین شرایط کشور از جمله سیل، زلزله و کرونا همیشه در کنار ملت بوده است.
جانشین فرمانده نیروی هوایی گفت: نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران و سربازان ولایت‌مدار ملت در نیروی هوایی الهی ارتش در عهد و پیمانی که با خدای خود برای ادامه راه شهدا بسته‌اند، پابرجا هستند و در راستای صیانت از میهن اسلامی و آرمان‌های والای انقلاب از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی‌کنند.
امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان در پایان اظهار داشت: امروز نیروی هوایی با کمک متخصصان داخلی خود و کارکنان صنعت دفاعی در راستای ایجاد بازدارندگی و راهبرد دفاعی، تسلیحات خود را ارتقا می‌دهد. امام خمینی(ره) روحیه خودباوری را در میان نیرو‌های مسلح زنده کرد و امروزه شاهدیم که نیروی هوایی با اتکا به همین روحیه و ظرفیت‌های داخلی در حوزه تسلیحات دوربرد شامل سلاح‌های لیزری و بمب‌های هوشمند به دستاورد‌های مطلوبی دست یافته است و این تسلیحات کاملا بومی را در اختیار یگان‌های عملیاتی نیروی هوایی گذاشته است

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده