معرفی کتاب : گردان های غیرسازمانی بلال
معرفی کتاب

کتاب « گردان های غیرسازمانی بلال » ازجمله کتاب‌هایی است که توسط هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، به زیور طبع آراسته شده است.

کتاب «گردان های غیرسازمانی بلال» شرح مستند از گردان های 821 و 831 غیرسازمانی بلال از یگان های نزاجا در اصفهان از اسفند 1360 تا آبان 1361.

 

در این کتاب شرح مستند، دو گردان غیرسازمانی و پیاده سبک است که از اسفند 1361 تا آبان 1361، توسط یگان های نزاجا مستقر در اصفهان، در دو مرحله پی در پی با استفاده از نیروهای انسانی داوطلب و یا منتخب و یا بنا به دستور و نیز سلاح تجهیزات سبک موجود از یگانهای اعزام کننده شکل گرفت و هرکدام در سخت ترین شرایط و کمترین امکانات بخش کوچکی از ماموریت پدافندی و آفندی نزاجا را که در آن زمان بیش از هزار کیلومتر طول و حداقل 100 کیلومتر عرضی و یا عمقی در این خط طولی بود، بر عهده گرفتند.

خاطرات مکتوب سرهنگ خلیلی و اسناد گردان های بلال از سال 1357 تا کنون، در مرکز اسناد هیئت معارف جنگ، برای اقدام نسبت به تدوین کتاب نگهداری شده. بالاخره در سال های اخیر نسبت به تهیه کتاب اقدام و به شکل کنونی منتشر شد.

 

کتاب «گردان های غیرسازمانی بلال» به تألیف گروهی از صاحب‌نظران شرکت‌کننده در دفاع مقدس به تدوین سرهنگ خلبان حسینعلی خلیلی، بررسی، ویرایش و امور شکل دهی کتاب توسط سرتیپ2 ستاد نجاتعلی صادقی گویا و بررسی اولیه و نهایی سرتیپ ستاد ناصر آراسته و سرتیپ ستاد سید حسام هاشمی به چاپ رسیده است.

این کتاب در 102 صفحه و شمارگان 500 جلد، توسط انتشارات ایران سبز در سال 1400، و بهای چهل هزار تومان انتشار یافته است.

علاقه مندان می‌توانند از طریق تماس با مرکز پخش با شماره تلفن 22489003 و یا نمابر 22488650 کتاب را تهیه نمایند.

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده