معرفی کتاب : تلاش زندگی
معرفی کتاب

کتاب « تلاش زندگی » ازجمله کتاب‌هایی است که توسط هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، به زیور طبع آراسته شده است.

کتاب «تلاش زندگی» خاطرات سرتیپ2 عباسعلی امیریان از 1315 تا 1384 می باشد.

ایشان سال 1315 در یکی از روستاهای سٌنقٌر از استان کرمانشاه زاده شد. در سال 1339 به استخدام ارتش درآمد.

پس از آموزش مقدماتی در خرم آباد برای آموزش رسته مخابرات به تهران اعزام شد. پس از دوره مخابرات به لشکر81 منتقل شد. وی ضمن خدمت به تحصیل ادامه داد، سال 1342 پس از اخذ دیپلم به دوره زبان انگلیسی در تهران اعزام و بعد به هوانیروز منتقل شد.

در سال های 43 و 44 برای  برای دوره تعمیرات هواپیما به آمریکا اعزام و در برگشت به خدمت هوانیروز ادامه داد.

بعد از پیروزی انقلاب در پایگاه هوانیروز کرمانشاه خدمت نمود و عملکرد وی در سالهای خدمتی در آن پایگاه، در این کتاب شرح داده شده است.

در سال های آخر خدمت در اردوگاه ساری نزاجا و بعد در صنایع هلی کوپتر سازی وزارت دفاع خدمت نموده است.

در سخنی درباره این کتاب این چنین آمده است:

«بعد از کتب آسمانی، بهترین راهنمای زندگی انسان ها، مطالعه شرح حال گذشتگان است.»

خواننده با مطالعه این کتاب متوجه می شود که روزگاران گذشته، مردم تنگدست با توان مالی زیر صفر چگونه گذران زندکی می نمودند و با این وجود از خدای خود فاصله نمی گرفتند.

خواننده متوجه می شودکه انسان های خوب، چگونه در تغییر سرنوشت افراد مخاطب خود می توانند اثر گذار مثبت و ماندگار داشته باشند.

خواننده کتاب، همراه راوی کتاب، وارد روستائی می شود و بعد از مدتی می رود به داخل پادگان ها در شهرهای مختلف و با چگونگی آنها در آن زمان آشنا می شود. خواننده همراه صاحب اثر به آمریکا می رود و اطلاعات قابل توجهی از شرایط آن زمان و مکان در می یابد.

خواننده کتاب در نهایت نکات و نتایج فراوان آموزنده و عبرت آمیز اخلاقی، تربیتی، تاریخی و نظامی کسب و لذت بهره گیری از مطالعه این کتاب را احساس و فراموش نمی کند.

 

کتاب «تلاش زندگی» به تألیف گروهی از صاحب‌نظران شرکت‌کننده در دفاع مقدس به نویسندگی احمد حسینیا و بررسی اولیه و نهایی سرتیپ ستاد ناصر آراسته به چاپ رسیده است.

این کتاب در 262 صفحه و شمارگان 1000 جلد، توسط انتشارات ایران سبز در سال 1400، و بهای چهل و شش هزار تومان انتشار یافته است.

علاقه مندان می‌توانند از طریق تماس با مرکز پخش با شماره تلفن 22489003 و یا نمابر 22488650 کتاب را تهیه نمایند.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده