آغاز دوره معارف جنگ در دانشگاه افسری امام علی(ع)
با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش

با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ آراسته رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، فرماندهان و پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فرهنگی، دفاعی، دفاع مقدس، استادان، فرماندهان و دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) به مناسبت آغاز دوره نظری معارف جنگ، افتتاح شد.

امیر سرتیپ حیدری:

اساتید هیئت معارف جنگ، راویان واقعی تاریخ دفاع مقدس هستند

 

امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی، دفاعی و فرهنگی دانشگاه افسری امام علی(ع):

 

اصلی‌ترین عامل پیروزی بر ضد انقلاب در اوایل انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی شهید سپهبد صیاد شیرازی بود.

 

اگر نیروی منظم ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۸ سال دفاع مقدس نبود، قطعا دشمن به اهداف خود می‌رسید، چرا که ارتش در ۶ ماهه اول جنگ تحمیلی، طمع پیروزی دشمن را به کام او تلخ کردو نگذاشت وجبی از خاک مقدس ایران اسلامی جدا شود.

 

امیر سرتیپ حیدری: اساتید هیئت معارف جنگ، راویان واقعی تاریخ دفاع مقدس هستند

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: اصلی‌ترین عامل پیروزی بر ضد انقلاب در اوایل انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی شهید سپهبد صیاد شیرازی بود.
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی، دفاعی و فرهنگی دانشگاه افسری امام علی(ع) که به مناسبت آغاز دوره نظری معارف جنگ و با حضور رئیس هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی و جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان 8 سال دفاع مقدس در این دانشگاه برگزار شد، گفت: اصلی‌ترین عامل پیروزی بر ضد انقلاب در اوایل انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی شهید سپهبد صیاد شیرازی بود.
وی هدف از تأسیس هیئت معارف جنگ با دستان مبارک شهید سپهبد صیاد شیرازی را، فراموش نشدن فداکاری‌ها و ایثارگری‌های کارکنان ارتش در ۸ سال دفاع خواند و افزود: بی‌شک کارکنان خدوم هیئت معارف جنگ با تعهدی که به خداوند، ولایت و شهدای والامقام دارند و با تبعیّت از اهداف نورانی شهید صیاد شیرازی، تاریخ دفاع مقدس را بدون کوچکترین انحرافی به شما دانشجویان و آینده‌سازان ارتش انتقال خواهند داد، بنابراین سعی کنید با تمام وجود این آموزش‌ها را فرا بگیرد و شما نیز به دیگران انتقال دهید.
امیر سرتیپ حیدری پیشکسوتان و فرماندهان کهنه کار هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی را شناسنامه ارتش جمهوری اسلامی ایران خواند و اظهار کرد: امنیت امروز جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران بی‌شک مرهون رشادت‌های پیشکسوتان و فرماندهان نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس است که با جانفشانی‌های مثال‌زدنی خود، از کیان کشور دفاع کردند، بنابراین نگه داشتن حرمت این بزرگ مردان تاریخ انقلاب، جزو ضروریات است.
وی در ادامه عامل اصلی اتصال بدنه انقلابی جامعه به ارتش در قبل از انقلاب را وجود چهره‌های ولایتمداری همچون شهیدان قرنی و صیاد شیرازی دانست و افزود: فرمان تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر خروج ارتش از پادگان‌ها و به تبع اطاعت امر نیروهای الهی از ولی فقیه زمان خود، نشانگر ولایتمداری و دینداری ارتش اسلام و کارکنان غیور آن است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان خاطر نشان کرد: اگر نیروی منظم ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۸ سال دفاع مقدس نبود، قطعا دشمن به اهداف خود می‌رسید، چرا که ارتش در ۶ ماهه اول جنگ تحمیلی، طمع پیروزی دشمن را به کام او تلخ کردو نگذاشت وجبی از خاک مقدس ایران اسلامی جدا شود.
بنا بر این گزارش نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی، دفاعی و فرهنگی دانشگاه افسری امام علی(ع) به مدت ۱۰ روز جهت بازدید کارکنان و خانواده‌های آنان در این دانشگاه دایر خواهد بود.

سرتیپ ناصر آراسته:

ایستادگی جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی از دستاوردهای دفاع مقدس است

 

امیر سرتیپ ناصر آراسته، رئیس هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی، دفاعی و فرهنگی دانشگاه افسری امام علی(ع):

 

کارکنان نیروهای مسلح موظفند تا با تقویت خود به ابزار علم، معنویت و آمادگی نظامی حق مظلومان را از ظالمان و مستکبران جهان بستانند.

 

ما به عنوان سربازان ولایت موظفیم تا با تقویت خود به ابزار علم، معنویت و آمادگی نظامی آنچنان قدرتمند شویم، که بتوانیم حق مظلومان را از ظالمان و مستکبران جهان بستانیم.

 

شما افسران و آینده‌سازان ارتش اسلام، یاوران ولایت و ملت شریف ایران، باید شهدا و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس را به عنوان الگویی شایسته و مقدس برای خود قرار دهید تا ادامه‌دهند راه ارزشمند آنها باشید.

 

2 دیدگاه کاراکتر باقی مانده

 • ایرج یزدی نژاد

  1642307675

  درود بر پیشکسوتان دفاع مقدس که همیشه در نوک پیکان انتقال تجارب به نسل جدید وجوانان هستند.

  پاسخ

  • sarhang sajadi

   1642396043

   درود بر شما. موفق باشید

   پاسخ