اعطای نشان فداکاری به شهید کاظم نظافت قره لو
اعطای نشان فداکاری

برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «کاظم نظافت قره لو» تعلق گرفت.
به گزارش روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «کاظم نظافت قره لو» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.
شهید کاظم نظافت قره لو در سال 1336 در شهر تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال 1355 به‌صف دریادلان نیروی دریایی ارتش پیوست و به‌منظور سپری کردن دوره‌های تخصصی به خارج از کشور اعزام شد. پس از بازگشت به کشور در ابتدا در سمت افسر مخابرات ناو ج.ا.ا لارک و سپس به سمت افسر عملیات ناوشکن ج.ا.ا سهند انتخاب شد. شهید معزز به همراهی دیگر هم‌رزمان شجاع و غیور در ناوشکن ج.ا.ا سهند در تاریخ 29 فروردین ماه 1367 در درگیری با ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اثر اصابت موشک به مقام والای شهادت نائل‌آمد

انتهای مطلب

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلای ایران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده