اعطای نشان فداکاری به شهید ابراهیم حرآبادی
اعطای نشان فداکاری

برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «ابراهیم حرآبادی» تعلق گرفت.
به گزارش روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «ابراهیم حرآبادی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.
شهید ابراهیم حرآبادی در سال 1338 در روستای حرآباد از توابع شهرستان اراک دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال  1356 به‌صف دریادلان نیروی دریایی ارتش پیوست. سپس برای گذراندن دوره‌های تکمیلی و تخصص‌های لازم  به آلمان اعزام و پس از بازگشت به میهن در سال 1361 به منطقه دوم دریایی بوشهر منتقل و در واحدهای شناور منطقه دوم دریایی بوشهر مشغول به کار شد.
سرانجام  این شهید والا‌مقام در تاریخ 29 فروردین ماه 1367، در رویارویی مستقیم با ناوگان نیروی دریایی آمریکا به همراه دیگر کارکنان ناو جوشن در اثر برخورد موشک به فیض شهادت نائل آمد

انتهای مطلب

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلای ایران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده