امیر سرتیپ آراسته مطرح کرد
ما در دفاع مقدس اخلاقی، علمی و انسانی جنگیدیم/دشمن به دنبال از هم پاشیدن بنیان خانواده‌ها است

رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیادشیرازی گفت: ما  در 8 سال دفاع مقدس، اخلاقی، علمی و انسانی جنگیدیم چون یک فرمانده روحانی مجتهد، دانا، مخلص و مجاهد داشتیم که تمام هستی خود را برای اسلام در طبق اخلاص گذاشته بود.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ آراسته، رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیادشیرازی در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و روز سرباز، با حضور حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، معاونان و کارکنان این سازمان، برگزار شد، ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی، تبریک روز سرباز و گرامیداشت دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: در تاریخ 5 هزار ساله بشری، 140 هزار جنگ رخ داده  که یکی از اینها، دفاع مقدس ایران اسلامی است که در این جنگ 8 ساله، مظلوم  در برابر ظالم  و حق در مقابل باطل قرار گرفته بود.
رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیادشیرازی گفت: تمام اهداف ما در این جنگ دفاعی بود و آنهایی که جنگیدند تماما برای خدا این کار را کردند؛ بنابراین تمام کشته‌های ما شهید، مجروحان جانباز و اُسرا آزاده محسوب می‌شوند. از سوی دیگر در آن طرف جنگ، دشمن با بی‌رحمی کامل زن و کودک را بمباران و از بمب‌های شیمیایی استفاده می‌کرد. با این حال، ما تنها و با توکل به خدا وارد این میدان شدیم. دشمن ما مورد حمایت 48 کشور بود و از 60 کشور هم کمک می‌گرفت و این یعنی ما با یک جنگ جهانی مقابله کردیم؛ یعنی اقلیت حق مقابل اکثریت باطل.
امیر سرتیپ آراسته ادامه داد: از سال 1945 تا پایان قرن بیستم تنها 3 هفته بشر درگیر جنگ نبوده است. آمارها به شدت تکان دهنده است. در قرن بیستم ، 323 جنگ در جهان رخ داده و 250 میلیون نفر نیز تلفات انسانی داشته است. این نشان می‌دهد هرچه بشر بیشتر به علم دست یافته جنایت و کشتارهایش بیشتر شده چون علم را گرفته اما اخلاق و دین را از دست داده و علم شمشیری برای سر بریدن فضیلت‌ها شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: دشمن قبل از جنگ تحمیلی و 8 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مهاباد و نقاط مختلف کشور ضدانقلاب را به جان ما انداخت، در داخل کشور لیبرال‌ و غرب‌گراها در مقابل خط امام ایستادند و دولت هم دست آنها بود و در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از نیروهای ما در نقاط مختلف با ضدانقلاب درگیر بودند و در این شرایط صدام که از سال 1355، 27 میلیارد دلار خرج ارتش خود کرده بود و فقط منتظر فرصت و نقطه ضعفی برای ملغی کردن قرارداد 1975 و حمله به ایران بود. با حمایت ناتو، آمریکا، شوروی و برخی از افراد خارجی مشغول در داخل کشور، این زمینه را یافت تا با  اهداف و دیوانگی‌های شخصی که داشت فرصت حمله به ایران را پیدا کند.
وی گفت: در دوران دفاع مقدس 2 میلیون و 500 هزار سرباز با متوسط 21 ماه، در جبهه حضور داشتند. همچنین 217 هزار پایور با متوسط 60 ماه در جبهه حضور داشتند. ما اخلاقی، علمی و انسانی جنگیدیم چون یک فرمانده روحانی مجتهد، دانا، مخلص و مجاهد داشتیم که تمام هستی خود را برای اسلام در طبق اخلاص گذاشته بود.  4268 روحانی در دفاع مقدس شهید شدند که از طلبه‌ها تا مراجع تقلید در بین آنها وجود دارد. رتبه اول بیشترین شهید به نسبت تعداد جمعیت، مربوط به روحانیون است و بعد از آنها دانشجویان به نسبت جمعیت‎شان در آن زمان بیشترین شهید داده‌اند.
رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیادشیرازی تاکید کرد: همین اتفاقات در آن دوران رخ داده که الان یک سرهنگ بازنشسته اطلاعات رژیم صهیونیستی اخیرا اعلام می‌کند این رژیم 20 سال دیگر وجود نخواهد داشت. یا سرهنگ بازنشسته وزارت دفاع آمریکا به مسئولان کشورش هشدار می‌دهد مراقب باشید، تنها کشوری که از هیچ‌کسی دستور نمی‌گیرد جمهوری اسلامی ایران است و نمی‌دانم رهبر این کشور به کجا وصل است که تمام آنچه ما می‌بافیم را می‌شکافد و به فکر تجزیه این کشور نباشید.
امیر سرتیپ آراسته تاکید کرد: اگر ما نمی‌گفتیم در دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده و ما با چه حداقل‌هایی جنگیدیم الان اینگونه نبود که بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم. امروزه از بزرگترین کشورهای جهان برای درمان به ایران می‌آیند و پزشکان ما به کشورهای مختلف صادر می‌شوند اما در گذشته پزشکان داخل کشور ما هم خارجی بودند و برای درمان‌ بیماری‌های دشوار باید به خارج از کشور می‌رفتیم . اکنون ما به جایی رسیده‌ایم که کشورهای مختلف به ما می‌گویند اجازه دهید ما دانشجو به دانشگاه‌های شما بفرستیم تا از تجربیات شما در جنگ استفاده کنند.
وی افزود: برنامه دشمن امروز از بین بردن غیرت مردان، حیای بانوان و از هم پاشیدن بنیان خانواده‌های ایرانی است. برای موفقیت در این راه هم آنها از فضای مجازی استفاده می‌کنند اما خوشحالیم که هنوز هم همان فرهنگ دوران دفاع مقدس در کشور جاری است و افرادی مثل شهید علی لندی‌ که اخیرا به خاطر نجات 2 هموطن خود را به آتش زد، هنوز هم حضور دارند.
رئیس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیادشیرازی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران این توانایی را دارد که از هرکدام از کشورهای همسایه هر هواپیمایی بخواهد از فرودگاه پرواز کند آن را ببیند و رصد کند و تا صدها کیلومتر در آن طرف مرزهای کشور خداراشکر با تلاش شبانه‌روزی همرزمان من همه چیز تحت کنترل است.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده