شهدای فاوا-31
شهید منصور لک ولادت: 38/12/6 شهادت: 66/12/29

شهید منصور لک، فرزند محمد در تاریخ  38/12/6 در شهرستان آبادان و در خانواده­ای مؤمن و انقلابی دیده به جهان هستی گشود.

وی پس از طی دوران کودکی و رسیدن به سن هفت سالگی به مدرسه رفت و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک سیکل ادامه داد.

او در سنین جوانی به استخدام ارتش درآمد. در زمان جنگ بر روی ناوچه خنجر، مشغول به خدمت بود. بعد از مدتی به علت شغلی که داشت مجبور بود مدام تغییر مکان دهد.

منصور در سال ۱۳۶۲ به سنت پیامبر اکرم عمل نمود و ازدواج کرد و دو فرزند پسر از خود به یادگار باقی گذاشت. او پس از ازدواجش به شهر بوشهر نقل مکان کرد و حدود یک سال در بوشهر زندگی کردند. بعد از اتمام مأموریت به شیراز بازگشت و مجددا برای مأموریت به بوشهر اعزام شد. سرانجام این شهید معظم در تاریخ 29/12/1366 در آبهای نیلگون خلیج همیشگی فارس بر اثر حملات موشکی دشمن به مقام والای شهادت دست یافت.

پیکر پاک این شهید عزیز در گلزار شهدای دارالرحمه­ی شهرستان شیراز به خاک سپرده شد.

شهید سعید محسنی

ولادت:37/6/20

شهادت: 64/11/3

شهید سعید محسنی، فرزند محمد در تاریخ 37/6/20 درشهرستان آبادان و در خانواده­ای مذهبی دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران طفولیت و رسیدن به سن هفت سالگی، قدم به سنگر علم و دانش نهاد و تحصیلات خود را تا مقطع سوم راهنمایی با موفقیت ادامه داد.

با رسیدن به سنین جوانی راهی ارتش شد و به استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد.

با شروع جنگ تحمیلی، او نیز از هیچ کوششی دریغ نورزید و با تلاش و فداکاری بسیار از مرزهای آبی کشور اسلامیش پاسداری نمود. سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 64/11/3 در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس بر اثر اصابت موشک هواپیماهای عراقی به ناو تدارکاتی، جام شیرین شهادت را سر کشید و به خیل شهدای جنگ تحمیلی پیوست.

مزار پاک این شهید عزیز در گلزار شهدای ریگ شهرستان گناوه، میعادگاه عاشقان و دلباختگان است.

 

انتهای مطلب

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،۱۳۹۵ ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده