شهدای فاوا-29
با آغاز جنگ تحمیلی در لشکر۸۱ زرهی به عنوان فرماندهی گروه مخصوص گردان ۱۱ در کلیه­ی مأموریت­های محوله حضوری فعال داشت. سرانجام این دلاور مرد ارتش اسلام در تاریخ19/07/1359 در محور آبادان - دزفول، حین درگیری مستقیم با دشمن بعثی به مقام والای شهادت دست یافت.

 

شهید محمدرجب فردی

ولادت: 02/02/1333

شهادت: 08/09/1365

شهید محمدرجب فردی، فرزند علی اصغر در دومین روز از اردیبهشت­ماه 1333 در شهرستان دامغان قدم به عرصه گیتی نهاد.

وی پس از سپری کردن دوران کودکی، قدم به سنگر علم و دانش نهاد و تحصیلات خود را تا آخذ مدرک فوق­دیپلم رشته­ی علوم و فنون نظامی ادامه داد و در سنین جوانی به استخدام ارتش درآمد. سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 08/09/1365 بر اثر حملات هوایی توپخانه در پایگاه چهارم و در اثر بمباران مناطق مسکونی ندای حضرت حق را لبیک گفت و به درجه­ی رفیع شهادت نائل آمد.

مزار مطهر این شهید گرانقدر در بهشت زهرای شهر تهران، میعادگاه عاشقان و دلباختگان راه حق است.

 

 

شهید بهمن فربدان

ولادت: 26/04/1328

شهادت: 19/07/1359

شهید بهمن فربدان، فرزند شیرخان در تاریخ 26/04/1328 در شهرستان شیراز ، قدم به عرصه، گیتی نهاد.

وی پس از طی دوران طفولیت، راهی محیط علم و دانش شد و تحصیلاتش را تا أخذ مدرک دیپلم ادامه داد. با فراغت از تحصيل و در سن نوزده سالگی در آزمون ورودی دانشکده افسری پذیرفته شد و به تحصیل علوم و فنون نظامی پرداخت و بعد از سپری کردن دوره­ی مقدماتی، خدمت رسمی خود را در یگان­های نیروی زمینی آغاز نمود.

با آغاز جنگ تحمیلی در لشکر۸۱ زرهی به عنوان فرماندهی گروه مخصوص گردان ۱۱ در کلیه­ی مأموریت­های محوله حضوری فعال داشت. سرانجام این دلاور مرد ارتش اسلام در تاریخ19/07/1359 در محور آبادان – دزفول، حین درگیری مستقیم با دشمن بعثی به مقام والای شهادت دست یافت.

پیکر پاک این شهید عزیز در گلزار شهدای دارالرحمه­ی شهرستان شیراز به دستان خاک سپرده شد.

انتهای مطلب

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،۱۳۹۵ ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده