شهدای فاوا-29
با شروع اغتشاشات در کردستان به آن منطقه، منتقل و طی یک درگیری به اسارت ضدانقلاب درآمد و پس از هفت روز موفق به فرار گشت. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه به مرزهای میهن اسلامی اعزام شد.

شهید محمدحسین قاسمی

ولادت: 17/01/1340

شهادت: 16/06/1366

شهید محمدحسین قاسمی در تاریخ 17/01/1340 در روستای امامیه از توابع شهرستان زابل دیده به جهان هستی گشود و در همان بدو تولد سایه­ی پدر از سرش کوتاه شد.

وی پس از طی دوران طفولیت به مدرسه رفت و به تحصیل علم و دانش پرداخت و در سنین جوانی به استخدام ارتش درآمد.

با شروع جنگ تحمیلی به لشکر۸۸ منتقل شد و داوطلبانه به مناطق عملیاتی اعزام گردید. سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 16/06/1366 در منطقه عملیاتی سومار بر اثر بمباران شیمیایی به همراه جمعی از همرزمانش به درجه­ی رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت­نامه

فرازی از وصیت­نامه شهید:

اکنون که امر رهبر کبیر انقلاب بر هر مسلمان واجب می­گردد تا برای احیای دین مقدس اسلام و دفاع از میهن عزیز در جبهه­های حق عليه باطل حضور به هم رسانند، این بنده­ی حقیر نیز در این امر مهم شرکت می­نمایم. شاید رحمت ایزدی شامل حالم گردد.

 

 

 

شهید محمود قاسمی حسین­آبادی

ولادت: 01/12/1335

شهادت: 05/11/1359

شهید محمود قاسمی حسین­آبادی، فرزند حسن در تاریخ 01/12/1335 در شهرستان سبزوار قدم به عرصه وجود نهاد.

وی پس از طی دوران خردسالی، قدم به سنگر علم و دانش نهاد و تا اخذ مدرک سیکل ادامه داد و سپس در سنین جوانی به استخدام ارتش درآمد و در بجنورد مشغول به انجام وظیفه گردید.

او حسنات اخلاقی زیادی داشت و صفت ایثار و فداکاری از کودکی در رفتار و برخوردهایش متجلی بود.

با شروع اغتشاشات در کردستان به آن منطقه، منتقل و طی یک درگیری به اسارت ضدانقلاب درآمد و پس از هفت روز موفق به فرار گشت. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه به مرزهای میهن اسلامی اعزام شد و سرانجام در تاریخ 05/11/1359به ندای حضرت حق لبیک گفت و نامش در طومار شهدای هشت سال دفاع مقدس نقش بست.

تربت مطهر این شهید عالی­قدر در گلزار شهدای مرکزی شهرستان سبزوار، زینت­بخش آن خطه گردیده است.

 

انتهای مطلب

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،۱۳۹۵ ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده