شهدای فاوا-28
شهید مرتضی فلاح¬زاده صفی¬آبادی ولادت: 29/2/9 شهادت: 59/9/7

شهید مرتضی فلاح­زاده صفی­آبادی، فرزند اسدالله در تاریخ 29/2/9 در شهرستان آباده و در خانواده­ای مذهبی به دنیا آمد.

وی دوران کودکی و نوجوانی را در دامان پر مهر پدر و مادرش سپری کرد تا به جوانی رشید و برومند تبدیل گشت و در تاریخ 58/11/23 در آموزشگاه گروهبانی به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد. سرانجام این شهید عالی مقام در تاریخ 59/9/7 در منطقه­ی دزفول بر اثر ترکش گلوله­ی دشمن به جسم نازنینش، جام شیرین شهادت را سرکشید و به خیل شهدای جنگ تحمیلی پیوست.

تربت مطهر این شهید عالی قدر در گلزار شهدای صفی­آباد شهرستان ابرکوه، زینت­بخش آن خطه گردیده است

وصیت­نامه

ضمن درود بر خمینی کبیر، موارد زیر را برای بازماندگانم می­نویسم:

چشم من را باز بگذارید تا مردم بدانند با چشم باز به جنگ رفتم نه کورکورانه. اگر شهید شدم انتقام خود را از دشمن گرفته­ام. دست من را از تابوت بیرون بگذارید که مردم ببینند انسان با دست خالی از این دنیا می­رود و چیزی با خود نمی­برد. در صفی­آباد خاکم کنید تا مجال دیدار با پدر و مادر و بقیه­ی اقوام را داشته باشم.

شهید یوسف فلاح باغی

ولادت: 41/6/2

شهادت: 67/4/21

دست نوشته

* نامه شهید خطاب به خانواده­اش:

سلام خدمت خانواده­ی عزیزم. امیدوارم که حال و احوال همگیتان خوب و همیشه خوش و خرم باشید و هیچ گونه ملالی در بین نباشد. حال و احوال مرا خواسته باشید به حمدالله صحیح و سالم هستم و به دعاگویی شما عزیزان مشغول می­باشم.

منظور از نوشتن این نامه این است که از حال و احوال همدیگر باخبر باشیم. نامه ی شما به دست من رسیده و مرا خیلی خیلی خوشحال کرده است.

احمد جان! منطقه­ي ما وضعیت خوبی ندارد؛ چون اینجا مجاهدین مشغول نبرد هستند و عراق نیز هر روز دارد حمله می­کند و ما هم در خاک عراق هستیم. احتمال حمله خیلی زیاد است. فعلا زنده هستیم تا ببینیم خدا چه می­خواهد.

سلام مرا به پدرم، مادرم، دخترم، همسرم، برادرانم و خواهرم برسان. دیگر عرضی ندارم.

خداحافظ

 

انتهای مطلب

منبع:  مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،۱۳۹۵ ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده