شهدای فاوا-26
شهید محمدحسین دلشاد ولادت: 01/10/1333 شهادت: 13/12/1363

شهید محمد حسین دلشاد، فرزند غلامرضا در نخستین روز از فصل زمستان سال ۱۳۳۳ در شهرستان مشهد به دنیا آمد و پس از مدتی همراه خانواده به دزفول مهاجرت کردند.

وی دوران کودکی و نوجوانی را با تمام فراز و نشیب­هایش پشت­سر گذاشت و زمانی که به جوانی رشید و برومند تبدیل گشت را ارتش به استخدام درآمد.

او در سنین جوانی به منظور عمل سنت پیامبر اكرم ازدواج نمود و تشکیل خانواده داد.

این شهید بزرگوار در شهرستان دزفول بر اثر حمله­ی موشکی عراق در ساعت شش بعدازظهر در خیابان طالقانی مجروح و به بیمارستان شهید مطهری تهران منتقل شد و سرانجام در تاریخ 63/12/23 دعوت معبودش را لبیک گفت و به شهادت رسید.

پیکر پاک این شهید عزیز در بهشت صادق شهرستان فریمان، به دستان خاک سپرده شد.

 

شهید یوسف دهقان  

ولادت: 48/6/3

شهادت: 67/4/22

دست نوشته

خاطرات شهید در جبهه:

عملیات قائم المحمد بودم. به همراه برادر شهید، علی قمی که فرماندهی تیپ ویژه شهداء در این عملیات بود. موقعی که ما به ارتفاعات رسیدیم، ضد انقلاب متوجه هدف ما که ضربه زدن به آنها بود، شد. در این موقع بود که برادر شهیدم،  آخرین لحظه با آنها جنگ

حمد بودم. به همراه برادر شهید، على قمی با تمام رزمندگان دیگر تا آخرین لحظه با آنها جنگید و آنها را که به طرف مرز عراق می­رفتند، دنبال کردیم. بعضی از آنها به درک واصل شدند و بعضی نیز تسلیم گشته و عده­ای هم مجروح شدند.

 

انتهای مطلب

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،۱۳۹۵ ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده