شهدای فاوا-22
شهید اکبر تبریزی کرکج ولادت: 02/02/1344 شهادت: 27/04/1364 شهید اکبر تبریزی کرکج، فرزند موسی در دومین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۴۴ دیده به جهان هستی گشود.

وی دوران کودکی و نوجوانی را با تمام فراز و نشیب هایش پشت سر گذاشت و زمانی که به جوانی رشید و برومند تبدیل گشت به استخدام ارتش درآمد.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه و از طریق تیپ دوم لشكر۲۲ نوهد به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و سرانجام در تاریخ 1364/04/27 در غرب کشور بر اثر حمله­ی هوایی دشمن، دعوت حق را لبیک گفت و به مقام والای شهادت دست یافت.

تربت مطهر این شهید معظم در گلزار شهدای بقائیه شهرستان تبریز، زینت­بخش آن خطه گردیده است.

شهید محمدعلی ترقی­جو   

ولادت: 1341/03/01

شهادت: 1359/07/19

شهید محمد على ترقی­جو، فرزند حسن در سومین روز از فصل بهار سال 1341 در شهرستان ارومیه و در خانواده­ای مذهبی متولد شد.

وی دوران خردسالی را در آغوش  پرمهر خانواده سپری کرد و با رسیدن به سن علم آموزی به مدرسه رفت و به تحصیل علم و دانش پرداخت.

او در سنین جوانی به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و با پیروی از ولایت فقیه به دفاع از دستاوردهای عظیم انقلاب پرداخت.

خفاشان شب­پرست که طاقت دیدن انوار منور خورشید انقلاب را نداشتند با خیال خام تصرف شهر ارومیه که ناشی از کوته­بینی آنها بود در سال ۱۳۵۹ به پادگان ارومیه حمله کردند و محمد علی با اراده­ای قوی و محکم و با روحیه­ای ایثارگرانه به مقابله با عوامل ضدانقلاب پرداخت. سرانجام این شهید گلگون کفن در تاریخ 1359/07/19 مورد اصابت تیر مستقیم ضدانقلاب قرار گرفت و به مقام عظمای شهادت نائل آمد.

تربت مطهر این شهید عالی قدر در باغ رضوان شهرستان ارومیه، زینت بخش آن خطه گردیده است.

انتهای مطلب

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،1395 ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده