شهدای فاوا-21
شهید امام قلی پورساداتی ولادت: 01/03/1332 شهادت: 27/11/1364 شهید امام قلی پورساداتی، فرزند جعفرقلی در سال ۱۳۳۲ در شد

درگز از توابع نوخندان و در خانواده­ای مذهبی و زحمتکش به دنیا آمد.

وی دوران کودکی خود را در آغوش گرم پدر و مادرش سپری نمود و سپس در سن واجب­التعليم، راهی مدرسه شد و تحصیلاتش را تا مقطع دبیرستان ادامه داد.

زمانی که عشق رفتن به جبهه در او موج زد با عشق و علاقه به دفاع از میان و مرزهای کشورش پرداخت و بزرگترین آرزوی او انجام وظیفه در خیمه­ها بود. سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 27/11/1364 در منطقه­ی عملیاتی اندیمشک به دست کفار بعثی به مقام والای شهادت دست یافت.

پیکر پاک این شهید عزیز در بهشت رضای شهرستان مشهد آرمید.

وصیت­نامه

پس از بدرود حیاط زندگیم، همسر من که حکم یک فرشته را دارد و تمام زندگی خود را پاییند من نمود و بدین زندگی سخت و دشوار سوخت و ساخت و او برای من محبوب­ترین و عزیزترین کس می­باشد و عهده­دار تمام اموال و دارایی و هستی و نیستی من است. تا زمانی که سرپرستی فرزندانم را دارا می­باشد و اگر چنانچه تا آخر عمر به سوگ من نشست و و همسری اختیار نکرد تمام دارایی من که یک ساختمان می­باشد متعلق به اوست و اگر چنانچه بخواهد برای خود همسری اختیار کند هیچ کس حق ممانعت از آن را ندارد. ولیکن تنها خواهش من این است که پدر و برادرم دلخواه کمک نمایند و به آنها زیاد سخت نگیرند و در هنگام ترک فرزندانم هر چند وقتی به آنها سر زده و مهر و محبت مادری را بر آنها به جای آورد و جای خالی مهر مرا نیز در دل آنها بکارد.

در تمام زندگیم برای من سخت­ترین و دردناک­ترین روزها روزی بود که از همسرم و فرزندانم جدا می شوم.

 

شهید مختار علی پیروی شرامین 

ولادت: 05/04/1336

شهادت: 13/10/1361

شهید مختار علی پیروی شرامین، فرزند غلامعلی در تاریخ 05/04/1336 در خانواده­ای مذهبی و متدین در شهرستان آذرشهر چشم به جهان هستی گشود.

وی دوران کودکی و نوجوانی را در آغوش گرم خانواده سپری کرد. زمانی که به جوانی رشید و برومند تبدیل گشت به استخدام ارتش درآمد.

او پس از ورود به ارتش و گذراندن دوره­های آموزشی لازم به تیپ۱ لشکر۲۱ حمزه­ی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت و سپس به منطقه­ی جنوب کشور اعزام گردید.

على بسیار اخلاق حسنه­ای داشت که همسنگران خود را تحت تاثیر قرار می داد. سرانجام این شهید عالی مقام در تاریخ 13/10/1361 در مسیر جبهه بر اثر تصادف، شهد شیرین شهادت را نوشید و به سرای آخرت در کنار نیکان و صالحان رهسپار گردید.

مزار پاک این شهید بزرگوار در گلزار شهدای گوگان شهرستان آذرشهر، میعادگاه عاشقان و دلباختگان است.

انتهای مطلب

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،1395 ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده