سرباختگان شهید ارتش-11
شهید اصغراسلامی زاده ولادت: 15 / 11 / ۱۳38 شهادت: 13/4/1361 شهید اصغر اسلامی زاده فرزند علیخان، در تاریخ ۱5/ ۱۱ / ۱338 در خانواده‌ای مذهبی و زحمتکش چشم به جهان هستی گشود.

وی پس از طی دوران خاطره‌انگیز کودکی در سن ۷ سالگی قدم در سنگر علم و دانش گذاشت و تحصیلات خود را تا پایان مقطع دبیرستان با موفقیت پشت سر گذاشت و در سال ۱۳۵۹ فارغ‌التحصیل شد.

او در فعالیت‌های مذهبی، جلسات قرآن، دعا و سخنرانی‌ها فعالانه شرکت می‌نمود و در فعالیت‌های اجتماعی پس از پیروزی انقلاب نیز حضور پررنگی داشت.

شهید با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و دوران آموزشی خود را در شهرستان بروجرد گذراند و سپس با اعتقادی راسخ به انقلاب و مکتب رهایی‌بخش اسلام، عاشقانه عازم جبهه‌های حق علیه باطل گشت و در واحد مهندسی، قسمت بلدوزر و لودر در پیشاپیش مبارزان در حمله‌ی بستان و سوسنگرد به خدمتی خالصانه پرداخت.

او بعد از بازگشت از جبهه‌ی بستان همچنان عاشق حضور در جبهه بود و روح سلحشوری و جنگ‌آوری او اجازه نمی‌داد که در پادگان ساکت و آرام بنشیند و این مرتبه در واحد مهندسی مین برداری و مین‌یابی به جبهه‌های جنگ در غرب کشور اعزام گشت.

سرانجام این سرباز رشید ارتش اسلام، پس از رشادت‌های بسیار در تاریخ ۱۳/ ۰۴ / ۱۳61 دعوت حق را پذیرا شد و در ماه مبارک رمضان بر اثر برخورد با مین به فيض رفیع شهادت نائل آمد.

خاطرات

* خاطره از زبان مادر شهید:

پسری خوش‌اخلاق، مهربان و همیشه دنبال کارهای خیر بود تا جایی که مسئولیت ساخت مسجد محل را بر عهده گرفت و هرگاه که از مدرسه برمی‌گشت به محل ساخت مسجد می‌رفت.

او کمک به مستمندان را بسیار دوست داشت تا جایی که هر پولی را که از خانواده می‌گرفت در این راه خرج می‌کرد. رئیس شورای محل و مسئول جلسه قرائت قرآن محل بود و چون علاقه‌ی خاصی به ائمه اطهار طلا داشت در ماه محرم مسئولیت آماده‌سازی هیئت محل را به عهده می‌گرفت.

انتهای مطلب

منبع: عند ربهم یرزقون؛ پایگاه اطلاع‌رسانی شهدای ارتش، 1394، سازمان حفظ آثار و نشر ارزش­های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده