شهدای فاوا-5
شهید خسرو آقاجان نژاد ولادت: 40/11/11 شهادت: 62/1/22 شهید خسرو آقاجان نژاد، فرزند اسدالله در تاریخ 40/11/11 در شهر تهران به دنیا آمد.

وی دوران کودکی را سپری نمود و با رسیدن به سن واجب التعليم، راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در رشته‌ی اقتصاد با موفقیت به پایان رساند و سپس در امتحانات ورودی ارتش شرکت کرد و در سال ۱۳۶۱ به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران در آمد.

او در طی تحصیل در شرکت بافت آزادی کار می‌کرد. به ورزش علاقه داشت و برای تمرینات کشتی به باشگاه می‌رفت و کوهنوردی نیز می‌کرد. در زمینه‌ی قرائت قرآن نیز مشغول به آموزش بود.

خسرو در دوران انقلاب همراه مردم در پخش اعلامیه و راهپیمایی‌ها و تظاهرات و دیوارنویسی شرکت داشت.

وی از طریق ارتش به مناطق جنگی اعزام شد و به عنوان تکاور به کشورش خدمت می‌کرد. سرانجام این شهید گرانقدر در تاریخ 22/01/1362 در منطقهی شرهانی و در عملیات والفجر1 بر اثر اصابت خمپاره به مقام عظمای شهادت دست یافت.

پیکر این شهید عزیز در قطعه ۲۸ بهشت زهرای تهران مدفون گردید.

خاطرات

خاطره از زبان مادر شهید:

پسرم صدای خودش را ضبط کرده بود و با من درد و دل می‌کرد و در نوار به من گفته بود: شما برای من زحمت کشیده‌اید. من را حلال کنید این صدا خیلی جدی بود؛ ولی در وسط نوار یک صدای خنده داری در آورده بود که هر وقت این نوار را گوش می‌دهیم علاوه بر گریه بسیار می‌خندیدیم.

 

شهید یحی آقایاری

ولادت: 39/5/2

شهادت: 64/5/4

شهید یحیی آقایاری، فرزند نظر در تاریخ 39/5/2 در شهرستان خوی قدم به عرصه گیتی نهاد.

وی پس از طی دوران خردسالی، راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا سال اول تجربی ادامه داد و سپس به استخدام ارتش در آمد.

او ابتدا با درجه ی گروهبانی خدمت خود را آغاز نمود و پس از گذراندن دوره‌های مقدماتی مخابرات در گروه۳۳ مشغول انجام وظیفه شد.

با شروع شدن جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه به جبهه‌های جنگ اعزام شد و در پست تلگرافچی در مناطق عملیاتی خدمت نمود. سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 64/5/4 در منطقه‌ی عملیاتی قصر شیرین بر اثر اصابت ترکش خمپاره به جسم نازنینش، جام شیرین شهادت را سرکشید و به خیل شهدای جنگ تحملی پیوست.

پیکر مطهر این شهید عزیز در گلزار شهدای شهرستان خوی آرام گرفت.

 

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،1395 ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده