شهدای فاوا-4
شهید ابراهیم آریانژاد ولادت: 29/2/1 شهادت: 63/4/14 شهید ابراهیم آریانژاد، فرزند ویسی در تاریخ 29/2/1 در روستای على­حسن­علیا از توابع اسلام­آبادغرب متولد شد.

وی دوران طفولیت را در آغوش پرمهر و محبت پدر و مادرش سپری کرد و با رسیدن به سن علم آموزی، راهی مدرسه شد و تحصیلات ابتدایی را در مدرسه ی روستا به پایان رساند. پس از آن به کرمانشاه نقل مکان نموده و تحصیلات متوسطه را در آنجا گذراند.

او در سنین جوانی به استخدام نیروی زمینی ارتش در آمد و پس از اخذ مدرک دیپلم، وارد دانشکده‌ی افسری شد.

ابراهیم در سال ۱۳۵۴ به منظور عمل به سنت پیامبر اکرم ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد. سرانجام این شهید بزرگوار در تاریخ 63/4/14 دعوت حق را لبیک گفت و در حین مأموریت در محور کرند- پاطاق به درجه‌ی رفیع شهادت نائل گردید.

پیکر این شهید عزیز در باغ فردوس شهرستان کرمانشاه مدفون گردید.

 

شهید منصور آزادی‌شیری

ولادت: 40/4/9

شهادت: 66/11/10

شهید منصور آزادی شیری، فرزند محمد در سال ۱۳۴۰ در روستای تنگ‌کرم از توابع شهرستان فسا دیده به جهان هستی گشود.

وی دوران کودکی را در آغوش گرم خانواده سپری نمود و در سن هفت سالگی به مدرسه رفت و تحصیلات خود را در مقطع دوم نظری به پایان رساند. سپس در سال ۱۳۶۰ به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران در آمد و به تیپ ۵۵ هوابرد منتقل شد.

او در سال ۱۳۶۳ به کمک دیگر برادران، پایه گذار مسجد حضرت ابالفضل  بود که بزرگترین مسجد محل است.

این دلاور مرد ارتش اسلام طی چند بار مجروحیت در هشتم دی سال ۱۳۶۶ در منطقه‌ی سومار مورد هدف تیر مستقیم دشمن قرار گرفت و به بیمارستان سینا در تهران انتقال یافت و سرانجام در تاریخ 66/11/10 دعوت معبودش را لبیک گفت و به مقام والای شهادت دست یافت.

مزار مطهر این شهید گرانقدر در گلزار شهدای کچویه شهرستان فساء میعادگاه عاشقان و دلباختگان راه حق است.

 

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،1395 ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده