شهدای فاوا-2
شهید رضا آبرفت ولادت: 01/09/1341 شهادت: 09/04/1367 شهید رضا آبرفت، فرزند اصغر در سال ۱۳۴۱ در شهر تهران دیده را جهان هستی گشود. وی پس از گذراندن دوران طفولیت، راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک سیکل ادامه داد و سپس به استخدام ارتش درآمد.

او در دوران انقلاب در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کرد و وقتی با اعتراض خانواده روبرو می‌شد به آنها می‌گفت: «شما اطلاع ندارید، باید من حتما در راهپیمایی‌ها شرکت کنم».

رضا در سنین جوانی به منظور عمل به سنت پیامبر اکرم ازدواج کرد و یک فرزند دختر از خود به یادگار باقی گذاشت.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه و از طریق لشکر۲۱ حمزه به جبهه اعزام گردید و سرانجام در تاریخ 67/4/9 در حین انجام مأموریت به درجه‌ی رفیع شهادت نائل گردید.

پیکر مطهر این شهید عزیز در بهشت زهرای شهر تهران آرام گرفت.

 

شهید ستار احمدزاده

ولادت: 33/9/1

شهادت: 59/8/12

شهید ستار احمدزاده، فرزند حیدر در سال ۱۳۳۳ در خانواده‌ای متدین و کشاورز در شهرستان ارومیه متولد شد.

وی دوران کودکی و نوجوانی را در آغوش گرم خانواده سپری کرد و زمانی که به جوانی رشید و برومند تبدیل گشت به استخدام ارتش درآمد و به عنوان درجه‌دار مشغول به خدمت شد.

او در دوران انقلاب در پخش اعلامیه‌های امام و پس از پیروزی انقلاب در تظاهرات و راهپیمایی‌ها و نمازهای جمعه و جماعت شرکت می‌کرد. از نظر اعتقادی بسیار به ولایت فقیه معتقد و از سربازان فداکار امام بود. در روزهای تاسوعا و عاشورا و مراسم عزاداری به زنجیر زنی و سینه زنی می‌پرداخت.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، داوطلبانه راهی میادین نبرد حق علیه باطل شد و سرانجام در تاریخ 59/8/12 در منطقه ی تمرچین بر اثر اصابت گلوله‌ی دشمن به ندای حضرت حق لبیک گفت و نامش در طومار شهدای هشت سال دفاع مقدس نقش بست.

پیکر مطهر این شهید عزیز در باغ رضوان شهرستان ارومیه آرام گرفت.

 

منبع: مجموعه آثار شهدای فاوا (مخابرات) ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش،1395 ، انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جمهوری اسلامی ، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده