هوانیروز و حماسه بزرگ خیبر- بخش پنجم
اطلاعیه در رابطهی با عملیات تحسینبرانگیز خیبر، اطلاعیههای بسیاری از طریق قرارگاهها، سرفرماندهی نیروها و خبرگزاریهای مختلف و متعدد صادر و با عناوین مختلف از طریق رسانههای گروهی به گوش و چشم مردم رسیدند. در این مبحث به یک از اطلاعیههای قرارگاه خاتمالانبیاء(ص) برای آگاهی خوانندگان از بعد گستردگی عملیات خیبر صادرشده است، آورده میشود.

قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)، مرکز عملیات مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

اطلاعیه‌ی شماره 12 قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا فتحنا لک فتحا مبینا

جان‌برکفان سلحشور سپاه افتخارآفرین اسلام! درودتان باد که با رشادت و پایمردی تحسین‌برانگیزتان، بار دیگر خاطره‌ی جاویدان لشکریان صدر اسلام در رکاب رسول گرامی اسلام ( صلوات‌الله‌علیه) و در کنار ذوالفقار برنده‌ی علی ابن ابیطالب (ع) را بر صفحه تاریخ قلم زده و پیروزهای چشمگیر دیگری را با استعانت و عنایت خداوندی و امدادهای غیبی آن حضرت، برای امت بزرگ اسلام به ارمغان می‌آورید.

قهرمانان خدای جوی ارتش اسلام برزمید که دعای خیر فرماندهی کل قوا حضرت امام خمینی و امت سلحشور حزب‌الله، پشتوانه‌ی پیکار رهایی‌بخش و سرنوشت‌ساز شما علیه خصم زبون است. امت دلاور و ملت سلحشور اسلام! رزمندگان پرتوان و خداجوی لشکر توحید که پرصلابت و استوار عملیات پیروز خیبر را در چند محور از استان‌های العماره و بصره عراق تداوم می‌بخشند، طی روز جاری به ادامه پیشروی و استحکام مواضعی که تاکنون به دست آورده‌اند، ادامه داده و در یک درگیری شدید با دشمن صهیونیستی که با آتش کفر برانداز بالگردهای تیزپرواز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شدند، موفق شدند تعدادی از هلی‌کوپترهای دشمن را در کنارهای رودخانه دجله واقع در منطقه عملیاتی خیبر، هدف قرار داده و سرنگون کنند. طی درگیری‌های روز جاری، نیروهای توانمند اسلام موفق شدند بیش از هفده دستگاه تانک و نفربر و تعداد بسیار زیادی از خودروهای دشمن را منهدم کرده و ده دستگاه تانک و نفربر و مقادیر زیادی مهمات آنان را سالم به غنیمت خود درآورند.

همچنین در روز جاری، بیش از 500 تن دیگر از قوای دشمن صهیونیستی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند که بدین ترتیب آمار تلفات دشمن از آغاز عملیات ظفرمندانه خیبر تا امروز از مرز 7000 نفر گذشت. همچنین شمار دیگری از نیروهای شکست‌خورده‌ی دشمن نیز به اسارت قوای اسلام درامدند که کار تخلیه آنان به پشت جبهه همچنان ادامه دارد. تا این ساعت تعداد 812 تن از اسرای ارتش عراق به پشت جبهه تخلیه‌شده‌اند.

در پی وارد شدن تلفات و ضایعات سنگین به دشمن صهیونیستی، دشمن شکست‌خورده مذبوحانه در منطقه‌ی شمالی پل العزیز و نیز جنوب منطقه‌ی عملیاتی خیبر، اقدام به پاتک کرد که با پایمردی قوای همیشه هوشیار سپاه اسلام همگی دفع و ضربات سنگین دیگری به نیروهای دشمن در این منطقه وارد شد.

همچنین علاوه بر یک فروند هواپیمای دشمن که صبح امروز در منطقه‌ی عملیاتی جنوب کشور توسط پدافند زمین به هوا و جنگنده‌های تیزپرواز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی سرنگون شد، یک فروند دیگر از هواپیماهای دشمن در منطقه عملیاتی خیبر، هدف آتش نیروهای توانمند لشکر اسلام قرار گرفت. نبرد سنگین نیروهای پرتوان اسلام با قوای رژیم بعثی حاکم بر بغداد، همچنان با برتری کامل نیروهای جان‌برکف اسلام ادامه دارد.

 

منبع: هوانیروز و حماسه بزرگ خیبر؛ سلطانی، مرتضی،1398 ، سوره سبز، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده