آشنایی با معاونت فرهنگی هیئت معارف جنگ
بسم الله الرحمن الرحیم وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ امام خمینی (ره) فرهنگ را مبدأ همه خوشبختی ها و بدبختی های یک ملت می داند و همچنین مقام معظم رهبری نیز فرهنگ را ستون فقرات حیات یک ملت می داند. همانطور که یکی از مؤلفه های اصلی اقتدار نظامی است و حاصل آن بازدارندگی است اقدار فرهنگی نیز از مؤلفه های اقتدار ملی است و حاصل آن بازدارندگی فرهنگی است که در مقابل انزوای فرهنگی به وجود می آید. "مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا"

برابر تدابیر ارزنده ریاست محترم معارف جنگ شهید سپهید علی صیاد شیرازی در ساختار جدید معارف معاونت فرهنگی و روابط عمومی معارف جنگ از ابتدا سال 1398 با 3 مدیریت تبلیغات و روابط عمومی، سمعی و بصری و مرکز اسناد و کتابخانه تشکیل و شروع بکار نموداست.

از جمله وظایف این معاونت:

  • برقراری ارتباط و همکاری و تعامل با مراکز و مؤسسات فرهنگی نیروهای مسلح و سایر ارگان ها، از جمله ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ستاد کل، امور ایثارگران وزارت ارشاد اسلامی، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است.
  • کمک به سازمان های مربوطه در اجا جهت تبیین نقش ارتش در دفاع مقدس و مساعدت به ارتش در  پاسخگویی به ابهامات و شبهات در خصوص دفاع مقدس با کمک معاونت پژوهش و اسناد و مدارک موجود در هیئت معارف جنگ.
  • جمع آوری و بهره برداری از اسناد و مدارک مکتوب، سمعی بصری و نگهداری و ارائه خدمات به پژوهشگران در مرکز اسناد.
  • اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های هیئت معارف جنگ.

برابر خط مش های ترسیمی ریاست محترم معارف جنگ کلیه فعالیت های فوق در راستای منافع ملی، وحدت و یکدلی نیرو های مسلح و سر افرازی و سر بلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

در شرفیابی مورخه 19/06/96 ریاست محترم هیئت معارف جنگ به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا معظم اله فرموند: همین که شما دارید انجام می دهید کار های مورد نیاز کشور است و واقعا معارف جنگ مهم است و در ادامه نیز مقرر فرمودند؛ آن روزی که شهید صیاد شیرازی پیشنهاد کرد که این کار را انجام بدهیم من بی برو برگرد همین جوری که خواست قبول کردم و گفتم خودم هم پشتیبانی می کنم شما هم که آمدید همینجور و بعد از این هم انشالله همینجور خواهد بود و خداوند به شما قوت و نیرو بدهد که تلاش تان را ادامه بدهید.

 «مَن كانَ للَّه كان اللهُ لَه»

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده