مراسم بزرگداشت شهادت سردارشهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی در هیئت معارف جنگ
این مراسم بزرگداشت که صبح امروز شنبه 14/10/98با حضور پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس در هیئت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی برگزار شد. امیر سرتیپ ناصر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ، طی سخنانی با تفسیری از آیات قرآن در ویژگی های مجاهدان ، جهاد و شهادت، گفت: خلوص، صداقت، ایثار، دشمن شناسی، دشمن ستیزی، ولایتمداری ،یار مظلومین و ستم دیدگان و پرهیز از کوچکترین نفاق را از خصوصیات این شهید بوده است.

در ادامه به خاطراتی ازسردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی  در زمان جنگ در قرارگاه لشکر 21 حمزه اشاره نمود و اضافه کرد که سپهبد صیاد شیرازی با شهید سپهبد سلیمانی مشترکات زیادی در تفسیر آیات خاص قرآن و نحوه شهادت مظلومانه و  ولایتمداری داشتند.

در این مراسم امیر سرتیپ حیدری معاون هماهنگ کننده هیئت معارف جنگ به بیان خاطرات خود با شهید سردار سلیمانی در زمان جنگ پرداخته و اظهار داشته اند این شهید سعید در عملیات فتح المبین روز دوم فروردین با انفجار گلوله خمپاره مجروح شده و تا آخر عملیات یعنی نهم فروردین با همان وضعیت به هدایت یگان های خود مشغول بود. امیر سرتیپ دوم بازنشسته مسعود بختیاری یکی دیگر از پیشکسوتان حاضر در  جلسه،به علاقه مندی سردار شهید سلیمانی به معارف جنگ اشاره نموده وخاطراتی ازسفرپیشکسوتان دفاع مقدس به سوریه و لبنان به دعوت سردار شهید سلیمانی بیان کردند.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده