ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا
در خوزستان وضع نیروهای ارتشی بحمدالله وضع قابل قبولی است. عناصری از برادران نظامی، تکاوران،برادران هوانیروز، برادران نیروی هوایی و همچنین نیروی زمینی با تحمل خسارت ها و تلفات جانی و تجهیزاتی مبارزه خود را ادامه می­دهند. من امروز اعلام می­کنم برادران ارتشی، برادرانی که با همه وجود، شب، نیمه شب، صبح زود، روز، خواب و استراحت و خوراک را از خود می­گیرند در میدان های خطر و در خط اول آتش حاضر می­شوند آنها عزیزان و محبوب قلب های این ملت اند.

فصل دوم: مردمی بودن ارتش-52

بخش دوم: محبوب قلوب مردم

1- ارتش محبوب قلب های ملت:

در خوزستان وضع نیروهای ارتشی بحمدالله وضع قابل قبولی است. عناصری از برادران نظامی، تکاوران،برادران هوانیروز، برادران نیروی هوایی و همچنین نیروی زمینی با تحمل خسارت ها و تلفات جانی و تجهیزاتی مبارزه خود را ادامه می­دهند.

من امروز اعلام می­کنم برادران ارتشی، برادرانی که با همه وجود، شب، نیمه شب، صبح زود، روز، خواب و استراحت و خوراک را از خود می­گیرند در میدان های خطر و در خط اول آتش حاضر می­شوند آنها عزیزان و محبوب قلب های این ملت اند.

2 – مخلوط با مردم شدن ارتش:

امروز در ذهن مردم سوال هایی است که پاسخ های یکسانی به آن داده نمی­شود و من نظر رسمی و واقعی انقلاب را که نظر امام این امت است و نظر همه ی عناصری است که در خط امام حرکت کرده اند و گفته اند، به شما امروز به طور خلاصه می­گویم: ارتش یکی از نیروهایی است که ما باید در مقابله با قدرت، آن را داشته باشیم. از روز اول بعد انقلاب کسانی که شعار انحلال ارتش را دادند، گفتند این ارتش باید منحل بشود آن روز برای ما مشکل بود که ثابت کنیم برای همه، که این فریاد یک فریاد خصمانه با انقلاب اسلامی است.

با شعر های حق به جانبی این حرف را می­زدند. اما امروز این اشکال بر طرف شد. همه ملت ایران امروز به سهولت می­توانند بفهمند آن کسی طرفدار انحلال ارتش بود که امروز طرفدار شکست انقلاب اسلامی ایران از مزدوران آمریکایی بعثی است. خیلی ها تلاش کردند که از داخل، ارتش را منهدم کنند و از بین ببرند. بعضی دانسته و مغرضانه، بعضی ندانسته و ساده لوحانه. اما آن کسانی که راه امام را می­پیمودند با همه قوا نگذاشتند این فاجعه انجام بگیرد.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده