ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا
فصل دوم: مردمی بودن ارتش- 50 بخش یکم: در خدمت مردم بودن 25- مدافع ملت و کشور بودن: نیروهای مسلح باید با تأسی عملی به سیره حضرت علی(ع) بهعنوان انسانی فداکار و سرداری شجاع و با اخلاص و هماهنگی و همدلی بیشازپیش مظهر اقتدار ملی باشند.

یک ارتش، بزرگ‌ترین افتخارش این است که مدافع ملت و کشور باشد و در میدان خطر از خود کارایی نشان دهد. ارتش جمهوری اسلامی ایران این دو خصوصیت را از خود نشان داد.

نسل جوان ارتش با الگو قرار دادن حضرت علی (ع) به‌عنوان انسانی فداکار و با اخلاص و تلاش مخلصانه و خستگی‌ناپذیر برای رشد علمی و عملی و فرماندهان ارتش با تأسی عملی به حضرت امیرالمؤمنین (ع) به‌عنوان سرداری شجاع و پاک‌دامن و رعایت پاک‌دامنی و صداقت و برخورد غیر متکبرانه با زیردستان، می‌توانند در جهت تعالی بیش‌ازپیش ارتش جمهوری اسلامی ایران گام بردارند.

26– خدمات بسیار باارزش در دوران دفاع مقدس به کشور و ملت ایران: این پایگاه نوژه خدمات بسیار باارزشی را در دوران دفاع مقدس به کشور و ملت ایران تقدیم کرده است. علاوه بر شهید نوژه و علاوه بر شهید دوران، شهدای باارزش دیگری از این پایگاه و از مجموعه‌ی نیروهای مسلح در این منطقه‌ی بسیار حساس، نام خودشان را در فهرست افتخارات پایان‌ناپذیر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ثبت کرده‌اند. ما به این عزیزان افتخار می‌کنیم؛ نام آنها را گرامی می‌داریم. برای ما شخصیت‌هایی مثل شهید بابایی، شهید اردستانی، شهید خضرائی که مدتی فرمانده این پایگاه هم بود و شهدای باارزش و بزرگوار دیگر در نیروهای مسلح يقينا فراموش‌نشدنی هستند.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده