ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا
بخش دوم: داشتن بنیه قوی اعتقادی و ایمانی-14 امروز بحمدالله هم ظواهری که در ارتش های دنیا مورد اهتمام و توجه است در ارتش ما وجود دارد و هم ایمان، مجاهدت، تقوا و فداکاری. (بیانات فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی) در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) 13 مهر 1373)

در این بخش به ترتیب تاریخ، نگاهی به توصیف فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای از نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس پیرامون بنیه قوی اعتقادی و ایمانی خواهیم داشت:

  1. بسیار بودن عناصر مومن در ارتش: ارتش ما از مرحله یک ارتش مکتبی بسیار دور نیست. عناصر مومن در ارتش بسیارند. عناصر آماده و مخلص بسیارند و این افتخار اسلام است و افتخار خط اصلی انقلاب است و افتخار شخص امام است.
  2. تشکیل کارآمدترین و مومن ترین نیروهای انسانی ارتش دنیا: بحمد الله وضع نیروهای نظامی ما امروز از همیشه بهتر است و نه تنها بر خلاف آن کسانی که امیدوار بودند، بعد از انقلاب، ارتش نداشته باشیم، ارتش برای ما ماند، بلکه ارتش به برکت انقلاب و به برکت پیوند با مردم به کیفیتی رسید که در وضع عادی و معولی، یقینا رسیدن آن به این برکت، بسیار دور بود. امروز مثل گذشته نیست که رشته پیوند دهنده نیروهای نظامی فقط یک حاکمیت مطلق و انضباط فقط ظاهری و نه معنوی باشد. امروز آن رشته ای که دل­هایشان را به هم ربط می­دهد و شما را یکی و منسجم می­کند و ان چیزی که همه ملت ایران را به هم متصل کرده، ایمان است. دل مردم، جایگاه محبت شما نظامیان است. ای نظامیان، رزمندگان! ای برادرانی که بحمد الله به برکت انقلاب اسلامی این ملت به بالاترین رتبه یک ارتش مردمی نائل آمدید! انقلاب همه چیزش برای ما موهبت بود و برکت. جنگی هم که ابر قدرت ها بر ما تحمیل کرده اند و انگیزه اصلی آن، بغض ابر قدرت ها نسبت به انقلاب ما بود نیز برای ما موهبت و برکت شد؛ ما را گرد هم جمع کرد به ما توکل داد. به ما احساس استقلال و اتکا به نفس داد. امروز ارتش ما احساس وابستگی نمی­کند.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده