ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا
بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-12 39- مبارزه کردن برای خدا و آرمانهای بلند انسانی: شهیدان عزیز ما، چه آنهایی که در این مرکز نظامی (مرکز آموزش توپخانه) خدمت میکردند؛ مثل شهید صیاد شیرازی و دیگران، و چه آنهایی که در یگانهای نیروی هوایی یا هوانیروز ارتش یا در لشکرهای سپاه و بسیج یا در نیروی انتظامی یا در بسیج عشایری خدمات ارزندهای کردند و جان خود را نثار کردند و به شهادت رسیدند، با این عشق و ایمان و روحیه، قدرت مقاومت پیدا کردند. این چهره های ماندگاری که تصویر تعدادی از آنها در این میدان جلوی چشم ماست، به حسب ظاهر، مثل همه انسانهای دیگر و مثل هم لباسهای خود در نیروهای مسلح نقاط دیگر دنیا بودند؛ اما از لحاظ جوهر معنویت، با آنها تفاوت اساسی داشتند؛ اینها خستگی ناپذیر بودند؛ چون برای خدا و آرمان های بلند انسانی مبارزه میکردند، نه برای حفظ قدرت فلان شخص و فلان گروه؛ امروز هم همین طور است.

40- خوشبین کردن به آینده‌ی اسلام و مسلمین:

عرصه پرماجرای دوران دفاع مقدس و فداکاری‌هایی که نیروهای ما در جبهه‌های نبرد نشان دادند، این معنا را به صورت یک امر مسلم در چشم مردم ما درآورده است.

جوانان عزیزی که از استان زنجان در قضایای گوناگون دوران دفاع مقدس حضور پیدا کردند، هم در دل های مردم و هم بالاتر از آن در ملا اعلی و نزد مقربان فرشتگان الهی از خود خاطره‌ی خوبی به یادگار گذاشتند. غواصان دریادل و خط شکن، شهدای سرافراز ارتش و سپاه و بسیج، چهره های ماندگار این استان و این منطقه اند. البته شهیدان ما در هر منطقه ای فقط متعلق به آن منطقه نیستند؛ متعلق به همه ی ملت ایرانند. شما پرچم اسلام را در اهتزاز نگه داشتید، پس متعلق به همه ی امت اسلامی هستید؛ این حقیقتی است که امروز در دنیای  اسلام و در دل ها و خاطره های توده های مسلمان نقش بسته است.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده