ارتش در نگاه فرماده معظم کل قوا-3
بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-2 10- نشات گرفتن آمیختگی ارتش با مردم از هدف الهی: در تاریخ ما کمتر زمانی پیدا می­شود که در جمع نیروهای مسلح بودن این همه افتخار داشته باشد. زیرا اکنون نیروهای مسلح ما از شرف، حیثیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورمان و از موجودیت انقلاب اسلامی در مقابل دشمنی که از شرف و انسانیت بویی نبرده است، دفاع می­کنند. یکی از افتخارات جمهوری اسلامی این است که ارتشش با مردم آمیخته است و این از هدف الهی آنها نشات می­گیرد. ارتش، بسیج، سپاه، نیروی های مسلح جمهوری اسلامی همه صد درصد بازو به بازو در میدان های جهاد علیه باطل شرکت دارند و این جهاد تا احقاق حقوق حقه ما ادامه پیدا خواهد کرد.

11- فداکاری کردن برای آرمان ها: ادعا می کنیم که این ارتش و نیروهای مسلح در میان همه ی نیروهای مسلحی که در کشورهای جهان وجود دارد و ما می­شناسیم، محبوب ترین هستند. محبوب ترین در میان مردمی که این نیروها برای آنها خدمت میکنند. امروز نیروهای مسلح جمهوی اسلامی ایران برای هیچ شخص و مقام و هیچ منظور  شخصی فعالیت نمی­کنند، برای آرمان ها زحمت می­کشند، برای آرمان ها فداکاری می­کنند و این آرمان های یک قشر نیست، بلکه آرمان های یک ملت است.

12- تعلق ارتش به اندیشه ها و ایده های مقدس: امروز عناصر عزیز رزمنده ما، ارتش، سپاه؛ بسیج مردمی، ژاندارمری و شهربانی با اینکه ماموریت هایشان در مواردی مختلف است، در یک جهت، همه شریک اند و آن عبارت است از احساس فداکاری و جانبازی برای هدف ها و آرمان های این ملت. امروز مثل گذشته نیست که ارتش ما مال فرد باشد. امروز ارتش مال اندیشه ها و ایده ها و در خدمت فکرها و هدف های مقدس است.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده