ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا(1)
بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-1 عزیزان من! ارتش، امتحان خوبی داده است. بعضی از شماها این دوره را به طور کامل درک کردهاید، میدانید که ارتش در این مدت نوزده سال، چقد تجربه های افتخار انگیز دارد! بعضی هم این مدت را درک نکرده اید، اما بدانید که ارتش از روز اول انقلاب، در خدمت انقلاب و هدف های انقلاب بود؛ امام بزرگوار، این حقیقت را درک کرد. (بیانات فرماندهی معظم کل قوا امام خامنهای (مدظله العالی) در دیدار با فرماندهان و کارکنان اجا به مناسبت روز ارتش-30فروردین 1377) فرماندهی معظم کل قوا امام خامنهای در دیدار با مسئولان بازرسی یگان_های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاریخ هشتم مرداد ماه 1362 فرمودند: ما امروز احتیاج داریم ارتش با همه ظرفیتش در راه انقلاب گامهای سریعی بردارد.

اینک در این بخش به ترتیب تاریخ، نگاهی به توصیف فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای پیرامون گام برداشتن ارتش در راه انقلاب خواهیم داشت:

  1. تلقی جنگ به عنوان یک وظیفه اسلامی و ملی توسط قشر بزرگی در ارتش: یک قشر بزرگی در ارتش جنگ را به عنوان یک وظیفه اسلامی و ملی تلقی می‌کند و آماده فداکاری هستند. در جبهه های خوزستان شاهد تلاش های فراوانی از این برادران هستیم و این در سطوح مختلف ارتش مصداق دارد. به طور کلی این درگیری، این جنگ، روی روحیه نظامیان ما اثر مثبت داشته است و جنگ جدی را نتوانستند بیازمایند و این برای یک نظامی بسیار مهم است.
  2. طرفداری از انحلال ارتش یعنی طرفداری از شکست انقلاب اسلامی: ارتش یکی از نیروهایی است که ما باید در مقابله با قدرت، آن را داشته باشیم. از روز اول بعد از انقلاب کسانی شعار انحلال ارتش را دادند، گفتند این ارتش باید منحل بشود آن روز برای ما مشکل بود که ثابت کنیم برای همه، که این فریاد یک فریاد خصمانه با انقلاب اسلامی است. با شعارهای حق به جانبی این حرف را می‌زدند. اما امروز این اشکال برطرف شد. همه ملت ایران امروز به سهولت می‌توانند بفهمند آن کسی طرفدار انحلال ارتش بود که امروز طرفدار شکست انقلاب اسلامی ایران از مزدوران آمریکایی بعثی است.
  3. به دوش گرفتن بار اصلی انقلاب: در عین حال بار اصلی انقلاب بر دوش آن‌هاست، ارتش و سپاه و بسیج متشکل از آن‌هاست، جبهه ها و پشت جبهه ها گرم از آن‌هاست، دشمن نگران حضور آن هاست و امام امت پشتیبان و مدافع آن‌هاست.
  4. ارتش در خدمت اسلام و امت: … کوشش در زمینه ایجاد هماهنگی و همکاری روز افزون با ارتش. چرا که امروز ارتش در خدمت اسلام و امت است و این سازمان عظیم با همه نیرو و توان خویش خدمت گذار انقلاب است.
  5. ارتش با همه نیرو و توان خویش خدمت‌گذار انقلاب: … کوشش در زمینه ایجاد هماهنگی و همکاری روز افزون با ارتش. چرا که امروز ارتش در خدمت اسلام و امت است و این سازمان عظیم با همه نیرو و توان خویش خدمت گذار انقلاب است.
  6. به جان پذیرفتن همه بلاها از روی ایمان و عشق به آرمان های شریف در چنین صحنه جهاد فی سبیل الله و پیشاپیش ملت: ملت وقتی شما را می بیند که این چنین در صحنه جهاد فی سبیل الله و پیشاپیش ملت، همه بلاها را از روی ایمان و عشق به آرمان‌های شریف، به جان می‌پذیرد، احساس افتخار می‌کند و حق هم دارد بر شما رزمندگان و نظامیان ببالد.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده