پرسش و پاسخ هفته
آیا در زمان جنگ هواپیمایی به هواپیماهای نیروی هوایی اضافه شده است؟ پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

ما در قبل و همین‌طور اوایل جنگ موفق به خریداری چندین فروند هواپیمای ملخ‌دار آموزشی پی.سی.7 از کشور سوئیس شدیم که با این هواپیماها توانستیم دانشکده خلبانی را راه‌اندازی نماییم و محصول این دانشکده در سال‌های پایانی جنگ به جمع تیزپروازان نیروی هوایی پیوستند که ازجمله می‌توان به جمعی از فرماندهان فعلی نیروی هوایی اشاره کرد.

البته می‌توان به برخی از هواپیماهای آموزشی دیگری مانند هواپیمای تی33 که در زمان رژیم سابق زمین‌گیر بودند و توسط کارکنان فنی راه‌اندازی مجدد شده و در مأموریت‌های آموزشی از آنها استفاده می‌شد، اشاره کرد؛ ولی هیچ نوع هواپیمای شکاری در اختیار ما قرار داده نشد.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده