اگر امروز جنگی رخ دهد توانایی ایران برای مقابله با جنگ چقدر است و امکانات ایران نسبت به سایر کشورهایی که مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران هستند از نظر قوای رزمی چه میزان میباشد؟ باتوجه به تهاجم فرهنگی امروز و جوانان امروز این سوال را جواب بدهید. پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

در محتوای سوال درواقع نگرانی از این است که آیا جوانان امروز ـ اگر اتفاقی بیفتد ـ مثل جوانان 30 سال قبل آماده برای دفاع از کشورشان هستند یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال بایستی نگاهی به تاریخ گذشته ایران داشته باشیم. با این بررسی متوجه می‌شویم که در طول تاریخ هرکجا فرماندهان و رهبران کشور آماده دفاع از کشور بودند، مردم و جوانان هم آماده بوده‌اند. شما اگر دقت کرده باشید از سه‌هزار سال پیش تا به امروز کلمه ایران روی نقشه جهان باقی است؛ در حالی که بسیاری از کشورها که روزی اسمشان روی این نقشه بوده، امروز نیستند. لذا تاریخ ایران نشان می‌دهد مردم ایران همیشه آماده دفاع از کشورشان بوده‌اند. مثالی معروف است که در دوره نادرشاه که بعد از سلسله صفویه روی کار آمد، روزی نادر در حال جنگ و لشکرکشی متوجه پیرمردی با سلاح و تجهیزات کامل می‌شود. جلو رفته و سوال    می‌کند که ای مرد تو کجا بودی وقتی که محمود افغان تا دربار شاه سلطان حسین صفوی پیش آمد؟ این پیرمرد در پاسخ گفته بود که من آن روز بودم، ولی تو نبودی. یعنی ما رهبر نداشتیم. لذا شما بدانید هروقت رهبران ما برای دفاع از کشور آماده باشند، مردم کشور هم آماده خواهند بود.

البته در شرایط امروز یک مؤلفه مهم دیگری نیز ایجاد شده و آن انقلاب اسلامی است که دو عامل انقلابی بودن و اعتقادات اسلامی به موارد پیش‌گفته افزوده شده که با تجربه شهادت‌طلبی دفاع مقدس استحکام یافته است. لذا بسیار بیش از تاریخ گذشته آمادگی و قدرت دفاعی داریم.

برخی از این سوالات و شبهات خود ناشی از جنگ روانی دشمنان ماست که می‌خواهند القا کنند و در ذهن ما تأثیر منفی بگذارند که جوانان امروز مانند جوانان گذشته نخواهند بود. در صورتی که به هیچ وجه این‌طور نیست. ما معتقد هستیم که جوانان ایران‌زمین همیشه از ایران دفاع کرده‌اند و در آینده هم دفاع خواهند کرد. امروز هم ما در جنگ هستیم، منتها موشک‌هایش ترکش ندارد که آن را ببینیم، ولی تفرقه ایجاد می‌کنند، اتحاد ما را تضعیف می‌کنند. ما نباید فکر کنیم جنگ تمام شده، جنگ وجود دارد و جامعه هدف دشمن همین شما طبقه جوان مملکت هستید و لازم است برای خنثی کردن اثرات سوء تبلیغات دشمن همگی در هر عرصه‌ای که هستیم تلاش نماییم و هوشیار باشیم.

ما مطمئن هستیم شما بهتر از نسل انقلاب و نسل جنگ با علم، هوشیاری، اعتقاد و تجربه بیشتر از اسلام و کشور دفاع خواهید کرد. هم‌اینک ایران اسلامی دریافته است که آن‌گونه بجنگد که دشمن نمی‌خواهد، آنجایی بجنگد که دشمن نمی‌خواهد و این یافته راهبردی خود برگ برنده ماست.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده