یک نکته از هزاران (66)
خاطره ای از امیر سپهبد علی صیاد شیرازی به نقل از ناخدا یکم عرشه و ستاد نادر حمودی درزمانی که امیر سپهبد علی صیاد شیرازی معاون بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح بود و بعدها جانشین ستاد کل نیروهای مسلح شدند بنده ایشان را در جزایر استراتژیک ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک ملاقات کردم. امیر سپهبد صیاد شیرازی راه میرفت زمین میلرزید از انتظارات آرمانی که ایشان داشتند، انتظارات ایشان انتظارات امام خمینی (ره) بود.

بنده در سال 1373 در جزیره ابوموسی فرمانده ناوچه بودم، ایشان به سمت ناوچه من آمدند و به بنده گفتند: «فرمانده آماده‌ای؟» بنده به ایشان گفتم: «بله امیر آماده هستم» مجدداً ایشان گفتند: «آماده‌ای یعنی آماده تحرک و آتش هستی؟» بنده نیز در پاسخ به ایشان گفتم: «بله قربان من آماده هستم».

ایشان (امیر سپهبد صیاد شیرازی) بی‌درنگ دستور حرکت ناوچه را دادند و گفتند: «من آمادگی شمارا باید ببینم»؛ درواقع ایشان قائل به صحبت نبودند باید از نزدیک آمادگی نیروها را می‌دیدند و اطمینان حاصل می‌کردند؛ این دقیقاً همان خواسته کنونی فرمانده معظم کل قوا از فرماندهان است که از نزدیک باید آمادگی نیروها را مشاهده و اطمینان حاصل کنند.

سوار بر ناوچه با حداکثر سرعت حرکت کردیم و بعد از فاصله زیاد از اسکله ایشان دستور شلیک دادند، ما نیز به اهداف فرضی شلیک کردیم؛ وقتی امیر متوجه شدند که ما صد درصد آماده هستیم دستور بازگشت دادند. یاد این مرد بزرگ و اسوه وحدت بین ارتش و سپاه را گرامی می‌داریم.

 

 

منبع:

پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده