یک نکته از هزاران (61)
خوزستان؛ سرزمین فضیلت های انسانی و الهی امیر سرتیپ ناصر آراسته خانواده های معظم شهدا از شما جوانان این انتظار را دارند که در بُعد ایمان و اخلاق اسلامی اسوه باشید و خدا را شکر تاکنون هم همین طور بوده است.

دانشجویان و برادران من! در دفاع از این مرز و بوم، آمادگی های لازم را کسب کنید تا خانواده های شهدا و ملت ایران اسلامی به شما جوانان ببالند و شما در بین خانواده های شهیدان و آحاد مردم سرافراز باشید.

جوانان عزیز! از جبهه معارف جنگ برگشتید، می بایست از نظر مباحث اخلاقی، دینی، علمی، فنی و توانایی های فردی آن قدر قوی باشید که توان مبارزه با دشمن را داشته باشید و این وظیف های است که رهبر معظم انقلاب برای ما ترسیم کرده اند و به یاری خداوند باید به دنبال این کار باشید.

یقین دارم شما افسران جوان دانشگاه های افسری ارتش، با برپایی اردوی معارف جنگ که یک اردوی علمی آموزشی حماسی است، با منطقه و عملیات های مختلفی که در هشت سال دفاع مقدس در آن روی داده، کاملاً آشنا شدید.

معتقدم دوره های معارف جنگ، رزمایش حضوری برای عملیات هاست. هر عملیاتی رزمایش دارد و ما در این رزمایش ها تمرین می کنیم تا به آمادگی صددرصدی برسیم. اصول این رزمایش عبارتند از: آمادگی رزمی، پیروی از ولی فقیه، باز نکردن باب اجتهاد در برابر ولی امر مسلمین جهان، اجرای فرامین معظم له و تقویت بنیه علمی، اعتقادی و دینی خودمان. اگر شما دانشجویان به این مبانی التزام دارید و به توانایی های خود در این جبهه دست پیدا کرده اید، بسیار مایه مباهات و خرسندی است.

تاریخ دفاع مقدس، تاریخی انسان ساز است و رزمندگان آن دوران تاریخ ساز هستند که باید از خاطرات و تجربیاتشان نهایت استفاده را ببریم. رزمندگان ایران اسلامی، هدفی والا داشتند و همه با ایمان و اعتقاد راسخ، راه خود را انتخاب کردند.

آن همه فداکاری و ایثار که موجب ماندگاری هشت سال دفاع مقدس شد، اتفاقی به وجود نیامده است. در دوره های معارف جنگ، تعدادی از همین انسان های تاریخ ساز دفاع مقدس در میان دانشجویان حاضر شده و وقایع و تجربیات خود را از آن دوران برای عزیزانی که جنگ را تجربه نکرده اند، بازگو می کنند.

شما جوانان باید تلاش کنید از این مجال ارزشمند و در این عرصه، نهایت استفاده را ببرید. چون گنجینه عظیمی از تجربیات گرانبهای هشت سال دفاع مقدس در اختیار شما گذاشته شده است. قدر این استادان و این سرزمین را بدانید.

خوزستان سرزمین فضیلت های انسانی و الهی است؛ سرزمینی فارغ از جنس مادیات.

منبع:

مجله صف، شماره 443، رواق روشن مهر، خرداد97، تهران

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده