این زمین در آن زمانه(12)
چرا قرني؟ چرا مطهري؟ ببينيد عزيزان من! نكتهاي ميخواهم بگويم كه بسيار حساس است. خواهش من از شما عزيزان اين است كه با دقت فكر كنيد که چرا ضدانقلاب و جبهه جهالت اولين شهيدي را كه از نظام مقدس جمهوري اسلامي گرفت، يك نظامي بود؟ يك ارتشي! هنوز بهاري از انقلاب نگذشته بود. در ارديبهشت­ماه سال 58 بود كه شهيد سپهبد قرني را به شهادت رساندند. و بعد اولين شهيدي كه جبهه جهل از صاحبان فكر و انديشه ديني نظام گرفت، استاد شهيد مرتضي مطهري بود.

فرمودند «هر شهيد پرچم استقلال و شرف ملت است.» رنگ اين پرچم رنگ خون است.

 ببينيد عزيزان من! نكته‌اي مي‌خواهم بگويم كه بسيار حساس است. خواهش من از شما عزيزان اين است كه با دقت فكر كنيد که چرا ضدانقلاب و جبهه جهالت اولين شهيدي را كه از نظام مقدس جمهوري اسلامي گرفت، يك نظامي بود؟ يك ارتشي!

 هنوز بهاري از انقلاب نگذشته بود. در ارديبهشت­ماه سال 58 بود كه شهيد سپهبد قرني را به شهادت رساندند. و بعد اولين شهيدي كه جبهه جهل از صاحبان فكر و انديشه ديني نظام گرفت، استاد شهيد مرتضي مطهري بود.

 چرا يك روحاني و چرا يك نظامي بايد اولين اهداف جبهه­اي باشند كه سردمدار آن جبهه جهّال هستند؟

 سپس مي­بينيم تمام شهيداني كه ما از ارتش، سپاه، بسيج، نيروي انتظامي، نيروهاي مردمي و جهاد سازندگي دادیم، توسط جبهه ظلم و كفر و استكبار جهاني و بسياري از بزرگان ما توسط جبهه نفاق شهيد شدند.

 حال دوباره دقت كنيد که چرا آخرين شهيد از كارگزاران والامقام نظام جمهوري اسلامي بايد شهيدي از نيروهاي مسلح، اميرالشهداء نظام، سپهبد شهيد صيادشيرازي باشد؟

 ما خيلي شهيد داديم و هنوز هم مي‌دهيم؛ هم­چون عزيزان جانباز شيميايي.

اما بنده در اینجا از شهدای صاحب­نام و كارگزاران رده بالاي نظام صحبت می‌کنم.

از شاخص‌هاي اين شهدا، اولين شهيد يك نظامي و آخرين هم يك نظامي است.

 عزيزان دانشجو خواهش مي‌كنم دقت كنيد. چرا قرني؟ چرا مطهري؟

 من براي شما مي‌گويم. اگر بخواهند پيكر و اندام قوي را فاقد كارايي كنند، يعني از كار بياندازند، بايد سر و بازويش را بزنند. غير از اين چاره ديگري ندارند. بايد بازو را بزنند كه نتواند كار كند و سر را هم بايد جدا كنند تا حيات نداشته باشد. مثال سر و بازو در روحانيت و نيروي مسلح متجلي مي‌شود. اينها به دنبال اين بودند، ولي هيچ­وقت به هدفشان نرسيدند. اول بازو را می‌زنند تا سر بی دفاع بماند، بعد هم سر را هدف قرار می‌دهند.

گرچه مطهري رفت و صياد ديگر بين ما نيست و جاي آنها  خالي است، ولي هر كدام از آنها شاگرداني تربيت كردند كه در آينده مطهري و صياد خواهند بود.

 حضرت امامره فرمودند كه هركدام از اين شهيدان كه مي‌روند جاي آنها بلافاصله با رزمنده ديگري پر مي‌شود و ما اين را ديده­ايم.

 هر حربه‌اي ضدانقلاب و استكبار و كفر جهاني بكار برده است، تا انقلاب ما و نظام را ساقط كند، بحمدلله موفق نبوده و اين كارها باعث شده كه اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي بيشتر شود.

 جبهه جهل، جبهه نفاق، جبهه كفر و جبهه استكبار شهيدان فراواني از ما گرفته‌اند، ولي بنا به فرمايش رهبر معظم انقلاب: «هر شهيد پرچم استقلال و شرف ملت است.» و شما آينده سازان ارتش، اين پرچم را به كف گرفته‌ايد.

 مزار شهدا در شلمچه، در هويزه و چزابه گلستان پرچم است و هر قطعه از مزار شهدا در هر شهر و روستا و هر خانه شهيدي خود پرچمي است كه استقلال و آزادي جمهوري اسلامي را فرياد مي‌زند.

 و این افتخار شما است که اولین شهید از مسئولین بلندپایه نظام یک ارتشی و آخرین شهید هم در این سطح یک ارتشی بود: «شهید سپهبد صیادشیرازی».

 نیروهای مسلح فقط دو شهید سپهبد دارند که هر دو ارتشی هستند و شما لباس آنان را پوشیده­اید. پس حرمت این لباس و این خون­های عزیز را حفظ کنید.

إن­شاءالله

 

منبع: این زمین در آن زمانه، نادره بهشتی، 1390، ایران سبز، تهران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده