معرفی کتاب
کتاب «گفتمان ارتشی دفاع مقدس» از جمله کتاب هایی است که توسط هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، به زیور طبع آراسته شده است. همان گونه که از عنوان کتاب قابل استنباط است، محتوای آن درباره جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران و همچنین رشادت ها و فداکاری های ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد. این کتاب شامل مجموعه مقالات علمی–ترویجی، با تمرکز بر چگونگی متوقف شدن ارتش عراق پشت رود کرخه و کارون می باشد.

در قسمت پیشگفتار آمده است:

«هشت سال دفاع مقدس دوره ای پر محنت، ولی افتخار آمیز برای ملت ایران بود. امروز تاریخ نگاری جنگ و ثبت تجارب و دستاورد های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های آینده بر اقتدار نظامی و توان دفاعی کشور خواهد افزود.

ارتش و نیروی مسلح کشور هایی که جنگی را تجربه کرده اند، در نگاه جهانیان ارزش ویژه ای دارند. اکنون که بیش از ربع قرن از پایان جنگ ایران  و عراق می گذرد، سوایق آن همچنان برای ملت ایران هویت ساز و افتخار آفرین است و به واسطه این دفاع ارزشمند نگاه جهانیان نیز به ملت ایران همراه با بزرگی و احترام است……»

 

کتاب «گفتمان ارتشی دفاع مقدس» به قلم سرتیپ ستاد سید ناصر حسینی، و همکاری سرتیپ دوم ستاد نجاتعلی صادقی گویا، سرهنگ علی سجادی انصاری، ستواندوم وظیفه آرش سرابی، بنیامین عباسی، الهه آموزگار و حامد خدمتی به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب در 340 صفحه و شمارگان 1000 جلد، توسط انتشارات ایران سبز در سال 1396، و بهای پانزده هزار تومان انتشار یافته است.

 

علاقه مندان می توانند از طریق تماس با مرکز پخش با شماره تلفن22488756 و یا نمابر22488650 و یا صندوق پستی19575-554 کتاب را تهیه نمایند.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده