شهید صیاد در کلام یاران(19)
حجت­الاسلام حاج­آقا محمدعلی آل­هاشم ارتباط با روحانیت و ائمه جمعه فقط یک جمله عرض می­کنم و آن اینکه باید به دنبال این باشیم که چه چیزی صیاد را صیاد کرد، فقط همین. اگر دنبال همین باشیم می­توان به شخصیت والای شهید صیادشیرازی پی برد. چقدر به روحانیت و ائمه جمعه علاقه و با ائمه جمعه بزرگوار ارتباط داشتند. از خاطرات دوران دفاع مقدس و روزهایی که در آستانه عملیات­ها بودیم این را بگویم که از طرف ایشان زنگ زده می­شد. من متوجه می­شدم که ایشان می­فرمایند بالگرد یا هواپیما می­فرستم، ائمه جمعه آن منطقه را به ویژه امام جمعه تبریز را (که ارتباط بسیار صمیمانه هم داشتند) بیاورید مثلاً فلان­جا.

عشق به اسلام و اخلاص در برابر خداوند متعال

یادم هست در عملیات والفجر مقدماتی، ما همین کار را کردیم و به دستور ایشان، همه علما و بزرگان را به عملیات بردیم. در عملیات رمضان، این کار را کردیم. در والفجر مقدماتی و چند عملیات دیگر هم همین­طور. آن چیزی که صیاد را صیاد کرده بود، عشق و ارادت ایشان به اسلام و اخلاص ایشان در برابر خداوند متعال بود و لا غیر. غیر از خدا به چیزی فکر نمی­کرد. او دنبال شهرت نبود، شهرت می­آمد سراغ او. باید سعی کنیم این­گونه باشیم. باید سعی کنیم کارهایمان محض رضایت خدا باشد.

یکی از خصوصیات ایشان غیر از نکته­ای که عرض کردم داشتن اخلاص،  کارها را برای خدا انجام دادن، ولایی بودن و ولایت­مداری و عشق و علاقه­شان به امام و رهبری بود. هیئت معارف جنگ هم یکی از برکات این شهید بزرگوار است.

 

منبع: شهید صیاد در کلام یاران، هادقی، محمود، 1394، ایران سبز، تهران

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده