شهید صیاد در کلام یاران(18)
سرتیپ دوم غلام­حسین دربندی نمازخانه­ای بسازید که... در رابطه با تأکید شهید صیاد بر اجرای نماز جماعت، چند وقت پیش خدمت امیر جانگدازرسیدیم و می­خواستیم تابلوی تاریخچه ساخت میشداغ را جهت کاروان راهیان نور نصب کنیم. امیر جانگداز در خدمت امیر آراسته فرمودند:وقتی که ساخت میشداغ تمام شد، شهید صیاد برای بازدید آمدند و بعد از دیدن محل فرمودند: خیلی خوب! محکم و جادار است، ولی یک چیز کم دارد. بعد فرمودند:

یک نماز­خانه­ای بسازید که ۵۰۰۰ نفر جا داشته باشد. من خدمتشان عرض کردم: الآن جنگ است و این نفرات را نمی­توانیم در یک­جا جمع بکنیم. شهید در جواب فرمودند: تو آینده را نمی­بینی و در آینده، این نفرات خواهند آمد. الآن در همان محل، کاروان راهیان نور نماز می­خوانند و محل استراحت آنها شده است.

من یک گوسفند نذر کرده­ام

شهید صیاد به من گفتند: حاضرید فردا به قم برویم؟ بزرگداشت حضرت آیت­‌الله بهاءالدینی(در زمان حیاتشان) بود. وقتی از سالن کنفرانس کنگره در شهر قم بیرون آمدیم. چون قرار بود شهید صیاد صحبت کنند. آیت­‌اله خزعلی[1] سخنرانی کردند. از شهید صیاد جهت سخنرانی دعوت نشد. شهید صیاد گفتند: من یک گوسفند نذر کرده بودم که از من برای سخنرانی در جمع این علماء دعوت نکنند. بعد از جلسه آمدیم برویم به سمت حرم مطهر، آقای نیکدل تشریف داشتند. خواستیم از این طرف خیابان به آن طرف خیابان که حرم مطهر قرار داشت برویم، من دیدم دو نفر روحانی محاسن سفید و هر دو با عصا، خیلی بزرگوار و نورانی، می­خواستند وارد حرم شوند. وقتی دیدند که شهید صیاد از آن طرف خیابان دارد به سمت حرم می­آید، ایستادند و با همان عصای در دست و فاصله، آغوششان را باز کردند که شهید صیاد را در آغوش بگیرند. من نگاه کردم اولی حضرت آیت­‌اله حسن­زاده آملی[2] و دومی مرحوم حضرت آیت­‌اله آذری قمی[3]

بودند. نثار روحش صلوات ختم کنید.

 

منبع: شهید صیاد در کلام یاران، هادقی، محمود، 1394، ایران سبز، تهران

 


[1]. آیت­الله خزعلی رئیس بنیاد غدیر می­باشد.

[2]. آیت­الله حسن­زاده آملی از علمای عارف و فاضل می­باشد.

[3]. مرحوم آیت­الله آذری قمی از علمای فاضل بود.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده