معرفی کتاب
کتاب « جوانمردان » از جمله کتاب هایی است که توسط هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، به زیور طبع آراسته شده است. همان گونه که از عنوان کتاب قابل استنباط است، محتوای آن درباره جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، و به ویژه خاطراتی ناگفته از شخصیت عرفانی و روحیه جوانمردی شهدایی از ارتش جمهوری اسلامی ایران است. برهمین اساس نویسندگان کتاب، محتوای آن را در زیر فصل هایی به شرح زیر به نگارش در آورده اند:

مقدمه، چریک عارف، پهلوانان هرگز نمی میرند، مأموریت حفاظت از فرمانده نیروی زمینی ارتش، فروش اسباب و اثاثیۀ منزل شهید صیاد شیرازی، خواب پر ماجرا، عزیمت به کردستان، تشکیل یگان ضربت در پادگان پسوه، بندۀ خدا، پدری در کمین پسر، جیره غذایی نمی خواهم!، آخرین آرزو در لحظۀ شهادت، مغازۀ بقالی، شهادت پس از بازنشستگی، تصاویر و نمایه.

در قسمت مقدمه آمده است: «هر انقلاب نوپایی، نظام حکومتی قبل از خود را همراه با ساختار هایش ساقط می کند. شکل گیری نظام متناسب با انقلاب پیروز نیز مستلزم گذشت زمان و ایجاد سیستم ها و ساختار های جدید اداری، امنیتی، انتظامی، سیاسی و… جدید است که به زمان قابل توجهی نیاز دارد.

انقلاب اسلامی ما هم از این امر مستثنی نبود……»

همچنین در بخش پایانی آن می خوانیم: «شهدای والا مقام جنگ تحمیلی همچون ستارگان درخشانی در آسمان تاریخ اسلامی ایران هستند که می توانند با نورانیت خود چراغ هدایت نسل حاضر و نسل های آینده باشند و ضرورت دارد که نگذاریم این انوار الهی در لا به لای زندگی روزمره کم فروغ گشته و یا خدای نکرده افول کند.»

کتاب « جوانمردان » به قلم سرهنگ ستاد علی مرادی و تحت بررسی و نظارت علمی- نظامی سرتیپ ستاد ناصر آراسته و سرتیپ2 ستاد نجاتعلی صادقی گویا، و همکاری سرتیپ2 حمید شکیبا، الهه آموزگار و حامد خدمتی به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب در 144 صفحه و شمارگان یک هزار جلد، توسط انتشارات ایران سبز در سال 1396، و بهای شش هزار و پانصد تومان انتشار یافته است.

علاقه مندان می توانند از طریق تماس با مرکز پخش با شماره تلفن22488756 و یا نمابر22488650 و یا صندوق پستی19575-554 کتاب را تهیه نمایند.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده