پرسش و پاسخ هفته
بعد از پذیرش قطعنامه چرا حضرت امام(ره) فرمودند من جام زهر را نوشیدم؟ پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم

راهبرد دفاعی ایران، جنگ جنگ تا رفع فتنه، یعنی نابودی حاکمیت ظالم عراق بود. ولی به دلیل کمک­های امریکا و غرب و شرق و وضعی که در سال 67 پیش آمد و به دلایلی که در پاسخ­های قبلی ذکر شد، حضرت امام(ره) فرمودند مصلحت نظام جمهوری اسلامی امروز حکم می­کند که از این قسمت که تنبیه صدام می­باشد، فعلاً صرف­نظر کنیم.

از طرفی دیگر هر فرمانده نظامی دوست دارد نتیجه جنگ را در صحنه جنگ تمام کند. یعنی با عملیات نظامی به پیروزی برسد. منتها در پایان جنگ به دلیل عدم توازن قوا و دلایلی که گفته شد، این موفقیت و پیروزی با سقوط صدام میسر نشد و حضرت امام(ره) تأسف شدید می­خوردند. اگرچه مصلحت کشور را در این دیدند، ولی همین تأسف باعث شد که تلخی آن را به نوشیدن جام زهر تشبیه کنند. اما نهایتاً خداوند بزرگ به این رهبر حکیم و رهبر بزرگ الهی و مردم شریف ایران و خون شهدای ما ارزش گذاشت و نتایج جنگ را حتی بعد از قطعنامه هم ادامه داد و ما بعد از قطعنامه شکست­های مکرر دشمن و ارتش او را شاهد بودیم که خوشبختانه جای آن تأسف حضرت امام(ره) را پر کردند.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده