انالله و انا الیه راجعون
امیر سرتیپ دوم علی رزمی به لقاء دوست شتافت هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، ضمن عرض تسلیت به خانواده معزز و بازماندگان محترم این امیر سرافراز ارتش اسلام و همکاران ایشان در ارتش، علو درجات و همنشینی با شهدا را برای وی از درگاه حضرت حق مسئلت می نماید. در خاتمه بخشی از زندگی نامه امیر سرتیپ دوم علی رزمی که از کتاب خاطرات ایشان استخراج گردیده و به نظر مخاطبین محترم سایت رسانده می شود.

خبر رسید که یکی دیگر از مجاهدان عرصه ایثار و شهادت و یادگاران دفاع مقدس، دار فانی را وداع گفته و به لقای دوست شتافته است. سرتیپ دوم علی رزمی که در شامگاه روز جمعه 23 تیر 1396، دعوت حق را لبیک گفت، از جمله رزمندگان و فرماندهان سال های دفاع مقدس بود که خالصانه و با تمام وجود چه در عرصه نبرد با ضد انقلاب داخلی و چه درجبهه های جنگ تحمیلی، مجاهدت های فراوان وکم نظیری را از خود به نمایش گذاشته بود. این افسر و امیر سرفراز ارتش جمهوری اسلامی ایران که به غیرتمندی و حمیت دینی و ملی شهره بود، به رغم کهولت سن وکم توانی ناشی ازفشارهای ناشی از سالها جنگ، از بدو تشکیل هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، همکاری بی دریغ و صمیمانه ای با این هیئت داشت و هر ساله با شرکت در اردوگاه های میدانی دانشجویان دانشگاه های افسری آجا شرکت می کرد و اندوخته های علمی و تجربیات گرانبهای خود از جنگ تحمیلی را در اختیار افسران و امیران آینده این مرز و بوم قرار می داد، تا جایی که حتی در اردوگاه سال جاری نیز به رغم کسالت، شرکت داشت و با تحمل سختی ها، دانشجویان را از وجود با برکت خود بهره مند ساخت.

هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، ضمن عرض تسلیت به خانواده معزز و بازماندگان محترم این امیر سرافراز ارتش اسلام و همکاران ایشان در ارتش، علو درجات و همنشینی با شهدا را برای وی از درگاه حضرت حق مسئلت می نماید. در خاتمه بخشی از ندگی نامه امیر سرتیپ دوم علی رزمی که از کتاب خاطرات ایشان استخراج گردیده به نظر مخاطبین محترم سایت رانده می شود.

سرتیپ2 علی رزمی در سال 1312 در شهر سراب متولد شد. تحصیلات ابتدایی در سراب و تحصیلات متوسطه را در تهران گذراند. از کلاس نهم تا دوازدهم را در دبیرستان نظام طی نمود. سال 1333 برای آموزش افسری به استخدام ارتش درآمد. پس از طی دوره مقدماتی وارد یگان‌های خدمتی شد و در مشاغل مختلف در شهرهای کرمانشاه، خرم‌آباد، اهواز، بهبهان، عجب‌شیر، تهران خدمت نموده است. پس از طی دوره عالی رسته پیاده انتقال به لشکر پیاده مرکز تهران و مدتی شرکت در مأموریت ظفار در کشور عمان، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرمانده گروه رزمی140 در بانه و بعد ملحق به یگان سازمانی ـ لشکر21 ـ در جبهه جنوب با مشاغل: فرمانده گردان، معاون تیپ، فرمانده تیپ، معاون لشکر، فرمانده لشکر و بالأخره جانشین قرارگاه شمال­شرق کشور.

در بهمن سال 1370 به افتخار بازنشستگی نائل آمد. از سال 1375 تا سال 1396نیز در آموزش­های میدانی معارف جنگ برای نسل جوان دانشجویان دانشگاه­های افسری ارتش شرکت نموده و همکاری میکرد.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده