پرسش و پاسخ هفته
در کردستان و آذربایجان­غربی کسانی که در مقابل نظام ما ایستاده بودند چه کسانی بودند؟ آیا کردها بودند یا دیگران؟ پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم

وقتی که بحث از درگیری های کردستان و آذربایجان غربی پیش می آید، منظور این نیست که برادران کرد ما که ایرانیان اصیل هستند و در طول تاریخ مرزداران این کشور بودند، می­باشند (به گواهی تاریخ، کردها سال های سال در مقابل عثمانیان مرزداران ایران بودند).

اما آنچه که در کردستان اتفاق افتاد، تشکیلات و گروهک های ضدانقلاب بودند. ازجمله حزب منحله دموکرات، گروهک کوموله، گروه خبات و چند گروهك ديگر که در آنجا فعالیت می­کردند، نه مردم کرد ما. اکراد غیور خود در قالب یگان های پیش مرگ کرد مسلمان و به عنوان مدافعان نظام، با اینها درگیری داشتند و در طول جنگ تحمیلی هم با رشادت کامل با صدامیان می­جنگیدند، علاوه بر حزب­های اشاره شده، حزب­ها و گروه­های دیگری هم از تهران و جاهای دیگر به منطقه رفته بودند، مانند فدائیان خلق اکثریت و اقلیت، منافقین و گروه­های کمونیستی مانند گروهک چپ راه آزادی، گروه راه کارگر، گروه خبات. اینها گروه­هایی بودند که از سایر نقاط به کردستان رفته بودند و با پشتیبانی عراق و دیگر دشمنان انقلاب با نظام می­جنگیدند. در حقیقت مردم مظلوم کرد ما در آذربایجان­غربی و کردستان اول خودشان با اینها درگیر شدند و بعد ارتش و سپاه به کمک مردم مظلوم کرد و ترک­مان در این مناطق رفتند و درگیری با ضدانقلاب در آنجا را آغاز کردند و بحمدلله هم به پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران انجامید و کردستان و اکراد غیور ما از اسارت ضدانقلاب رهایی یافتند.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده