پرسش و پاسخ هفته
اگر این سلاح­هایی را که ما قبل از انقلاب از امریکا خریدیم، نداشتیم چه می­شد؟ پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم

خب این بحث زیادی را می­طلبد، ولی مهم این است آنچه که داشتیم چگونه برای حفظ این نظام و حفظ این مملکت به کار گرفته شد.

مسلماً ارتش ها به دو عامل نیروی انسانی و سلاح برای اجرای مأموریت خود نیازمندند، در ارتباط با چگونگی تهیه سلاح مسلماً در گذشته برای تجهیز ارتش ایران اگر از امریکا سلاح تهیه نمی­شد از کشورهای سازنده دیگر برای حفظ کیان این مملکت تأمین می گردید و در ارتباط با سلاح های موجود در ارتش ایران نیز باید گفت که فقط امریکا تأمین­کننده سلاح ارتش ایران نبوده است. به طور مثال سلاح­هایی مانند انواع تانک از کشور انگلیس، انواع توپ و نفربر از شوروی، تجهیزات مهندسی و پل های شناور از شوروی، توپ های ضدهوایی اورلیکن از کشور سوئیس تهیه گردیده بود، البته قسمت تقریباً عمده آنها از طریق امریکا تهیه شده بود.

مسلماً باتوجه به نوع سلاح هایی که در ارتش ما وجود داشت، اگر در اختیار نبود، بهای بیشتری در جنگ تحمیلی بایستی پرداخت می شد. این از الطاف الهی بود که سلاح دشمن را بتوانیم علیه خودش به کار گیریم.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده