شهید چمران و هم رزمان-بخش پایانی
خاطرات سرتیپ2 مرآتی (بخش نهم) پیام امام خمینی در رابطه با شهادت دکتر چمران در تاریخ یکم تیر 1360 امام خمینی پیامی به ملت ایران و لبنان و خانواده شهید چمران صادر فرمودند: بسم الله الرحمن الرحیم شهادت انسان ساز سردار پر افتخار اسلام و مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی و پیوستن به ملا اعلی، دکتر مصطفی چمران را به پیشگاه ولیعصر (عج) ارواحنا فدا تسلیت و تبریک عرض میکنم.تسلیت از آن رو که ملت شهید پرور ما سربازی را از دست داد که در جبهه های نبرد با باطل چه در لبنان و چه در ایران حماسه میآفرید. سرلوحه مرام و اسلام عزیز و پیروزی بر باطل بود. او جنگجوی پرهیزکار و معلمی متعهد بود. که کشور اسلامی ما به او و امثال او احتیاج مبرم داشت.

تبریک از آن رو که اسلام بزرگ چنین فرزندانی تعذیم ملت‌ها و توده‌های مستضعف می‌کند و سردارانی همچون او در دامن تربیت خود پرورش می‌دهد و مگر چنین نیست که زندگی عقیده و جهاد در راه آن است.

چمران عزیز با عقیده پاک خالص غیر وابسته به دستجات و گروه‌های سیاسی و عقیده به هدف بزرگ الهی جهاد را در راه آن از آغاز زندگی شروع و با آن ختم کرد. او در حیات با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد. او با سرافرازی زیست و با سرافرازی شهید شد و به حق رسید.

هنر آن است که بی هیاهوهای سیاسی و خودنمایی‌های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد. و خود را فدای هدف کند نه هوی و این هنر مردان خداست. در پیشگاه خدای بزرگ با آبرو رفت. روانش شاد و یادش بخیر.

اما ما می‌توانیم چنین هنری داشته باشیم. با خداست که دستمان را بگیرد از ظلمات جهالت و نفسانیت برهاند.

من این ضایعه را به ملت ایران و لبنان بلکه به ملت‌های مسلمان و قوای مسلح و رزمندگان در راه حق و به خاندان این مجاهد عزیز تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند تعالی رحمت برای او صبر و اجر برای بازماندگان محترمش خواهانم.

روح الله الموسوی الخمینی

 

تصاویر منتخب:

شهید چمران، شهید سروان ایرج رستمی و همرزمان

از راست: ستوانیکم مرآتی، رزمنده احمدی –  عملیات طراح در منطقه خاکریز دشمن

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده