یک بخش زیادی از سوالات مربوط می­شود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ اینکه چرا سپاه پاسداران تشکیل شده و چگونه تشکیل شده؟
پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

هنگامی که قانون اساسی در سال 1358 تدوین گردید، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران طبق ماده 150 قانون اساسی به عنوان بخشی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با مأموریت مشخص که عمده آن حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بود، تشکیل گردید.

اساساً چون انقلاب شده بود و عزیزان می­دانند که در انقلاب تمام ساختارهای پیشین زیر و رو می­شود، درواقع نیروهای مسلح جدیدی که ممکن است از همان ارتش قدیم هم باشند به وجود می­آید. این بود که سپاه پاسداران تشکیل گردید و اینکه چرا تشکیل شد بر اساس قانون اساسی جمهوری  اسلامی ایران و برای دفاع از انقلاب بود.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده