یادداشت های ویژه شهید صیاد شیرازی
يادداشت ويژه شماره 14 ملاقات باحضرت امام مدظلّه – ساعت0930– مورخه14/5/65 بسم الله الرحمن الرحيم پس از دعا و گزارش مختصر آخرين وضعيت، حضرت امام فرمودند: احساس كرديد كه من در اين مدت به شما اعتماد داشته و دارم و شما را يك فردي لايق و مؤمن مي دانم و اميدوارم با اين وضعي كه داريد…

ملاقات باحضرت امام مدظلّه ساعت0930 مورخه14/5/65

 

بسم الله الرحمن الرحيم

پس از دعا و گزارش مختصر آخرين وضعيت، حضرت امام فرمودند:

احساس كرديد كه من در اين مدت به شما اعتماد داشته و دارم و شما را يك فردي لايق و مؤمن مي دانم و اميدوارم با اين وضعي كه داريد

اين كه هستيد اهميتش بيشتر از قبلي است كه كار اجرايي بود با

توجه بكنيد در بعضي مسائل آقايان كه هستند ممكن است كم اطلاع باشند و شما كه اطلاع داريد كاري كنيد كه مسايل خوب پيش برود شما هم نظارت در اين مورد

هر چه بيشتر سعي كنيد كه بين ارتش و سپاه برادري باشد كشور ما يك ارتش دارد و يك سپاه (همه مي دانند) اگر اين دو يك نباشد همراه نباشند، يك دست نباشند آسيب پذيرند اينها بايد با هم باشند. كاري كنيد كه با هم باشند. شما سعي كنيد هميشه با هم نزديك باشند. در ارتش اين نباشد كه فكر كنند

شما مي دانيد كه من از اول طرف دار ارتش بوده ام خيلي كار كردند كه چيزي ديگر را ثابت كنند الآن هم طرفدار ارتش هستم، شما به خدا اتكال كنيد كه اتكال به خدا موجب مي گردد خدا با شما باشد، من هر شب به ارتش و سپاه دعا مي كنم.

پايان

************

شرح گزارش من چنين بود:

* دعا

* بيان مختصري از چگونگي گذشت سه ماه

 • نه مي توانستم سكوت مطلق كنم.
 • نه مي توانستم از نارسايي ها فرياد بكشم.

خدا توفيق داد و به مصلحت اسلام عمل كردم و در اين امر آقاي خامنه اي نقش داشتند.

* حكم حضرت عالي نه تنها براي اينجانب بلكه براي كليه نيروهاي متعهد و خدمت گزار ارتش بركتي عظيم بود.

 • قلب هايشان قوت گرفت و از نوميدي نجات پيدا كردند.
 • برداشت اينجانب از حكم:
 1.  قيچي بود براي باز كردن طومار ياوه گويان.
 2.  عليرغم برداشت مسئولين به اين كه از اين طريق محترمانه كنار زده شدم اينجانب بعد از سه ماه و اندي جدايي از جبهه مسئوليت سنگين خود را درك كردم.
 3.  اين حكم سند و مجوزي بود براي وصل شدن ما به جبهه و با حضور اينجانب و رسميت يافتن حضور وزير سپاه در بعد عمليات و تداركات انشاءالله جبهه را قوي تر خواهيم كرد.
 4.  درس ديگر شما از عدالت خودتان به ارتش و سپاه داديد.

پايه هاي كار بر مبناي آخرين رهنمودهاي حضرتعالي در جمع فرماندهان مبني بر اخلاص، وحدت و اتحاد و تداوم عمليات قرارداده ايم.

نارسائي هاي عمده موجود:

 1.  زمينه رشد كافي براي سپاه و عدم آن براي ارتش
 2.  وحدت بين قوي و ضعيف منطقي نيست و ما بايستي تلاش كنيم ارتش ضعيف را تقويت كنيم تا وظيفه اش درست انجام گردد.
 3.  انتصابات در ارتش طوري است كه فضا براي تلاش و رشد متعهدين به ويژه جوانان بسيار تنگ است و بايستي ترتيبي دهيم كه اين نارسايي ها از بين برود. اينجانب مصمم هستم در اين زمينه آقاي خامنه اي و هاشمي را ياري كنم.

استدعا دارم:

 1.  با توجه به اينكه مسئوليت من جنبه نظارتي، تحقيقي و مشورتي دارد براي موفقيت بايستي زمينه حضور من در   جبهه ها و يگان هاي ارتش باشد اينجانب ملاقات هايي با آقاي خامنه اي و آقاي هاشمي داشته ام ولي تذكر حضرتعالي به پشتيباني و حمايت از ما مؤثر خواهد بود.
 2.  با توجه به مسئوليت بيشتر نياز به رهنمودهاي جنابعالي را دارم.

والسلام

 
     

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده