یادداشت های ویژه شهید صیاد شیرازی
يادداشت ويژه شماره 10 سرور ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمين آقاي هاشمي رفسنجاني سلام عليكم - همان طوري كه حضوراً نيز متذكر نكاتي از عمليات والفجر8 و 9 گرديدم لازم ديدم به صورت مكتوب مواردي را به عنوان مشاور عملياتي حضرت عالي و يكي از مسئولين اجرايي جنگ به عرض برسانم.

عمليات اخير كه به حول و قوه الهي موجب گشايش امور درجبهه هاي نبرد گرديد چهره روشني از پيروزي و نصرت خدا بود كه به امت شهيد پرورمان ارزاني گشت. از نتايج اين پيروزي ها در ابعاد نظامي، سياسي و كه چهره ظاهر آنست بگذريم در بـُعد باطني نتايج زير را در برداشت.

  1. وحدت فرماندهي به بركت وجود حضرت عالي كه منصوب حضرت امام بوده و مورد اعتماد و علاقه همه رزمندگان اسلام هستيد و الحمدالله با هوش و درايتي كه خداوند به شما داده است از حس تشخيص خوبي برخورداريد حاصل گشت.
  2. نقش تعيين كننده مردم در تقويت جبهه هاي نبرد بار ديگر نمايان گشت.
  3. اطاعت صادقانه و آگاهانه مسئولين ارتش و سپاه از تذكرات محكم حضرت امام موجب گشت كه يك بار ديگر تجربه كنيم كه اگر خط امام را صادقانه دنبال كنيم چقدر مورد عنايت خداوند متعال قرار   مي گيريم لازم مي بينم فرازي در رهنمودهاي مدبرانه حضرت امام را كه رعايت آن از عوامل مهم پيروزيست يادآور شوم.

شما بايد خودتان همه چه ارتشي و چه سپاهي و چه بسيجي و چه هر كسي هست شما خودتان را يك قوه بدانيد…. ديگر نبايد اين مسئله پيش بيايد كه من نظامي هستم ارتشي هستم، من سپاهي هستم، من بسيجي هستم اين مسائل نبايد پيش بيايد شما همه تان بايد با هم باشيد هر وقت مي بينيد نقصي در قدرت آن يكي هست كمك كنيد آن مي بيند در شما نقصي هست از قدرت. از ابزار او كمك كند و مثل يك آدمي كه    مي خواهد برود و يك كاري را بكند همه قوايش متوجه به اين است كه آن كار را بكند شما شخص واحد باشيد و يد واحد باشيد و يد واحد و قدرت واحد براي اين كه نجات بدهيد كشورتان بالاتر اين كه اسلام را.

 

منبع: یادداشت های ویژه شهید علی صیاد شیرازی، انتشارات ایران سبز، چاپ دوم 1392

 

 

یادداشت شماره 10

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده