یادداشت های ویژه شهید صیاد شیرازی
يادداشت ويژه شماره 9 الحمدالله با نصرت و پيروزي الهي كه نصيب رزمندگان اسلام گرديد دشمن به شدت آسيب ديده است و روحيه و توان رزمي ضعيفي در مقابل ما پيدا كرده در موضع سياسي و بين المللي اعتبار خود را ازدست مي دهد ابر قدرت هاي شيطاني دچار وحشت و ترديد شده اند، در حالي كه جمهوري اسلامي از موضع سياسي محكمي برخوردار است و اعتبار و حيثيت قوي تري در جهان مسلمين پيدا كرده است و مردم به شدت خود را در صحنه جنگ قرار داده اند و دولت با احساس مسئوليت بيشتري جبهه ها را تقويت مي نمايد رزمندگان اسلام با استقامت بيشتري در مقابل دشمن قرار گرفته و ….

مورخه 14/12/64 [1]

بسم الله الرحمن الرحيم

تدبير كلي عمليات :

الحمدالله با نصرت و پيروزي الهي كه نصيب رزمندگان اسلام گرديد دشمن به شدت آسيب ديده است و روحيه و توان رزمي ضعيفي در مقابل ما پيدا كرده در موضع سياسي و بين المللي اعتبار خود را ازدست مي دهد ابر قدرت هاي شيطاني دچار وحشت و ترديد شده اند، در حالي كه جمهوري اسلامي از موضع سياسي محكمي برخوردار است و اعتبار و حيثيت قوي تري در جهان مسلمين پيدا كرده است و مردم به شدت خود را در صحنه جنگ قرار داده اند و دولت با احساس مسئوليت بيشتري جبهه ها را تقويت مي نمايد رزمندگان اسلام با استقامت بيشتري در مقابل دشمن قرار گرفته و .

چهره روشن و درخشان تفوق رزمندگان اسلام بر كفر پيشگان عفلقي دلالت بر اين دارد كه همه ما رزمندگان اسلام مسئولين جبهه هاي نبرد به ويژه فرماندهي قرارگاه خاتم (ص) بايستي در تداوم بخشيدن منطقي عمليات تا به زانو درآوردن صدام كوچكترين سستي و غفلت نكنيم. و اما نزاجا چه بايد بكند :

 1. همكاري و كمك در تثبيت و نگهداري منطقه عمليات والفجر8 با فعال شدن قرارگاه عملياتي جنوب و به كارگيري قسمتي از نيروهاي آزاد.
 2. تلاش به موقع به صورت گسترده دوش به دوش سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گسترش عمليات والفجر9.
 3. اقدامات جامع در كسب آمادگي براي عمليات والفجر10 انشاءالله.

ملاحظات اساسي در اجراي تدابير فوق

 1. متمركز كردن قرارگاه فرماندهي نزاجا در منطقه عملياتي جنوب به شرح زير :
 • معاونت عمليات                100% (خاتم قديم)
 •  معاونت آموزش                50% (ق كربلا)
 •  معاونت لوج                    40% (زرگان)
 •  معاونت پرسنلي               20% (سيار)
 •  بازرسي                        50%

توجه : بقيه معاونت ها و مديريت هاي مستقل بر حسب ضرورت در كميسيون هاي مربوطه در منطقه شركت مي نمايند.

 1. هدايت عمليات در جبهه والفجر8 – والفجر9.
 2. برنامه ريزي دقيق براي پيشرفت امور.
 3. بازديد و سركشي دايمي از يگان ها.
 4. تشكيل جلسات ويژه با مسئولين عالي ارتش جمهوري اسلامي، سماجا، وزير دفاع، فرماندهان نيروهاي سه گانه رييس اداره عقيدتي سياسي و رييس حفاظت.

فعال شدن دايره بسيج نيروهاي مردمي.

منبع: یادداشت های ویژه شهید علی صیاد شیرازی، انتشارات ایران سبز، چاپ دوم 1392

 


[1] – عمليات والفجر9 مشترك بين ارتش و سپاه در تاريخ 5/12/64 در منطقه عمومي مريوان  ( والفجر4) به منظور كمك در تثبيت هدف هاي متصرفي در عمليات والفجر8 و همچنين تجزيه و درگير نمودن نيروهاي دشمن در منطقه خارج از منطقه والفجر8 و در نهايت تصرف هدف هاي تعيين شده انجام گرفت .

 

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده