یادداشت های ویژه شهید صیاد شیرازی
يادداشت ويژه شماره 6 الحمداله الحمداله الحمداله كه خداوند بر ما منت نهاد و دگر بار رزمندگان اسلام را به پيروزي رسانيد ، مبارك است اين پيروزي بر امت شهيدپروري كه اين گونه در صحنه هاي دشوار انقلاب اسلامي حضور دارند و اين بار با چهره كاروان هاي راه كربلا مصمم شده اند راه كربلا را بگشايند و به عشق زيارت مرقد مطهر حضرت اباعبدالله الحسين (ع) ارادهشان را آهنين تر كرده اند و اين مردم با عزت و شرف رزمندگان ارتش و سپاه را دگر بار آبرو و عزت دادند به مسئولين جنگ انگيزه و الهام قوي تر دادند و بايستي امروز كه شاهد پيروزي شگفت انگيز ارتش اسلام هستم با جرأت بگويم كه خداوند مستقيماً پاداش مردم را به خودشان عنايت فرمود .

يادداشت ويژه شماره 6

مورخه 26/11/64 [1]

بسم الله الرحمن الرحيم

وَالَّذينّ جاهَدُوا فِينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سْبلَنا وَ إِنَّ اللهَ لَمُعُ الْمُحْسِنينَ

(عنكبوت-69)

الحمداله  الحمداله  الحمداله  كه خداوند بر ما منت نهاد و دگر بار رزمندگان اسلام را به پيروزي رسانيد ، مبارك است اين پيروزي بر امت شهيدپروري كه اين گونه در صحنه هاي دشوار انقلاب اسلامي حضور دارند و اين بار با چهره كاروان هاي راه كربلا مصمم شده اند راه كربلا را بگشايند و به عشق زيارت مرقد مطهر حضرت اباعبدالله الحسين (ع) اراده‌شان را آهنين تر كرده اند و اين مردم با عزت و شرف رزمندگان ارتش و سپاه را دگر بار آبرو و عزت دادند به مسئولين جنگ انگيزه و الهام قوي تر دادند و بايستي امروز كه شاهد پيروزي شگفت انگيز ارتش اسلام هستم با جرأت بگويم كه خداوند مستقيماً پاداش مردم را به خودشان عنايت فرمود .

أَلا فِي أَيّامِ دَهْرُكُمْ نَفَحاتِ اِلّا فَتَعرَضُوا

آگاه باشيد در دوران زندگي شما نسيم هايي مي وزد يعني مناسبت هايي پيش مي آيد از اين مناسبت ها استفاده كنيد ( خودتان را در معرض بگذاريد.)

مايه سرافرازي ما در اين عمليات علاوه بر افتخار داشتن اين كه خداوند ما را عامل پيروزي قرار داد اين است كه بايد شكر و سپاس خدا را به جاي آوريم كه به طور نسبي تذكرات فرمانده كل قوا را كه همان دستورات خداست به اجرا درآوريم حضرت امام تذكرات خود را در دو جمله قبل از شروع عمليات به ما فرمودند كه من مختصراً يادآور مي‌شوم.

جمله يكم : آنكه بر ما فرمان مي دهد ، خداست وفرمانده كل قوا خداست.

جمله دوم : ما همگي در پيشگاه خداوند مسئول هستيم او از سرّيات ما آگاه است. در پيشگاه خدا نمي شود دغل بازي كرد. مسئوليت ما  سنگين است . شكست ما منجر به شكست اسلام مي شود كه قرن ها ديگر سربلند نمي كند. براي مقابله با دشمنان بايستي ما (چه ارتشي چه سپاهي و چه بسيجي ) يد واحده و قدرت واحده باشيم. اگر اين طور باشيم پيروزيم. هر كس به اندازه ظرف خود از نور معرفت الهي كه در روزگار ما از پايگاه پر بركت مقام ولايت بر ما پرتو افكنده است برخوردار مي گردد .

بيانات دلنشين امام همه را منقلب كرد و وقتي عمليات آغاز گرديد آثار پر بركت يد واحده بودن و قدرت واحده بودن را دراين ديديم كه بر دشمن غلبه كرديم و پيروز شديم. اين عمليات فتح المبين ديگر بود با اين تفاوت كه  ديگر آسيب ديدگان آفت هاي پيروزي شايسته نيست   بار ديگر در معرض خطرات ناشي از آفات پيروزي گرديم . ارتشيان و سپاهيان با تقويت بسيجيان بر دشمن تاختند و يكپارچه هماهنگ ، متحد و يار همديگر بودند و بر دشمن حمله كردند و خداوند به پاداش اين لياقت كه آن نيز از توفيقات الهي بوده است به ما نصرت بخشيد. حال اين ارتش است كه بايستي افتخار كند كه در اين عمليات نقش حساس خود را در منحرف كردن دشمن از محور اصلي حمله ، پشتيباني ها ، آتش توپخانه ، عمليات ضد زره ، پدافند هوايي ، پشتيباني نزديك هوايي ، پشتيباني هاي هلي كوپتري ، تقويت هاي پل زني ، دریايي و ايثارگرانه ايفا كرد و خداي نكرده با نديده گرفتن خدمات فوق دل شكسته و محزون گردد از اين كه چرا پيشروي بدست من حاصل نگرديد و اين برادر سپاهي است كه بايد افتخار كند كه چگونه با ياري همرزمان ارتشي خود ايثارگرانه از رودخانه اي سخت و دشوار گذشتند و بر دشمن تازيدند  و آن ها را در هم شكستند و در منطقه مورد نظر پيش رفتند و آن را به روز سياه كشانيدند و نبايستي خداي ناكرده به آفت غرور مبتلا گردد .

و اين بسيجيان ايثارگر هستند كه بيش از هر زمان بايد بدانند كه مايه اصلي پيروزي به شمار مي روند و خداوند آنها را لايق گردانيده كه عامل انگيزه و روح و شور به جبهه گردند و اسكلت تشكيلات سپاه را محتوا دهند و پيكره ارتش جمهوري اسلامي را تقويت نمايند و نبايستي خداي نكرده در بعضي جبهه ها گرفتار آفت غرور و در بعضي جبهه ها گرفتار آفت حزن و اندوه گردند . آن چه كه مي تواند پايان بخش اين نبرد سرنوشت ساز باشد در اين جمله خلاصه مي گردد .

اطاعت صادقانه و آگاهانه از دستورات رهبر كبير انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا مبني بر يد واحده و قدرت واحده بودن.

                                 بيست و ششم بهمن ماه 64

منطقه عملياتي جنوب قرارگاه خاتم قديم

 


[1] – يادداشت فوق مربوط به عمليات والفجر8 مي باشد كه منجر به تصرف بندر فاو گرديد .

اين عمليات در دو محور عمومي فاو و شلمچه توسط يگان هاي سپاه و ارتش به منظور پشتيباني از يكديگر و غافلگيري دشمن همزمان با دو تك پشتيبان ديگر در ام الرصاص و جزيره مجنون توسط سپاه انجام پذيرفت كه پشتيباني كليه عمليات هاي تلاش اصلي و تلاش هاي پشتيبان را از نظر آتش توپخانه ، هوانيروز ، نيروي هوايي، ارتش جمهوري اسلامي به عهده داشته است .

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده